Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Masowa emigracja czy wypędzenie? w Powszechnym

powrót
Masowa emigracja czy wypędzenie? w Powszechnym

8 lutego 2018 r. o godz. 19:00 zapraszamy do Teatru Powszechnego w Warszawie na debatę prowadzoną przez Jacka Żakowskiego pt. „Masowa emigracja czy wypędzenie? Czym była antysemicka kampania 1968 roku”. Wstęp wolny.

Debata towarzyszyć będzie próbom do spektaklu „Sprawiedliwość” w reżyserii Michała Zadary, którego premiera odbędzie się 7 marca w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Czy możliwe jest wyjaśnienie antysemickiej kampanii realizowanej w Polsce w latach 1967-1970?
Czy propaganda skierowana przeciwko żydowskim obywatelom Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej była tylko efektem partyjnych rozgrywek, a później wymknęła się spod kontroli, zyskując podatny grunt społeczny? Jak w świetle obowiązującego wówczas prawa rozwiązano tę kwestię? W 50 rocznicę dramatycznych wydarzeń warto spojrzeć na ten temat od strony wiedzy historycznej i czysto prawniczej, a także zastanowić się nad rolą teatru jako agory służącej rozważaniu społecznej winy nieulegającej przedawnieniu.

Szczegóły>
8 lutego 2018 r. godz. 19:00,
foyer główne Teatru Powszechnego w Warszawie
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

wstęp wolny

prowadzenie: Jacek Żakowski
uczestnicy: dr Helena Datner (historyczka, socjolożka, członkini Rady Naukowej Żydowskiego Instytutu Historycznego), prof. Monika Płatek (prawniczka i nauczycielka akademicka, prof. UW), Michał Zadara (reżyser teatralny), Paweł Marcisz (prawnik z zespołu Michała Zadary)

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi