Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

MASSKA Lema w Gdyni

powrót
MASSKA Lema w Gdyni
Teatr Gdynia Główna zaprasza

26 sierpnia 2017 r. Teatr Gdynia Główna i Leszek Chmielewski zapraszają na PREMIERĘ plenerową spektaklu "MASSKA" inspirowany „Maską” Stanisława Lema w reżyserii Ewy Ignaczak i Idy Bocian. Kolejne pokazy 27.08, 9-10.09. Na wszystkie wstęp bezpłatny!

MASSKA – skonstruowana przez Króla Dyktatora. Jest zaprogramowana by pochwycić Arrhodesa – mędrca i politycznego oponenta władcy. W idealnym ciele pięknej kobiety czai się mordercze narzędzie, skuteczna broń, która ma tylko jedno zadanie – rozkochać w sobie ofiarę, a potem ją unicestwić. Rozpoczyna się pogoń, która odkrywa człowieczeństwo w maszynie.
„Masska”, inspirowana opowiadaniem Stanisława Lema, to spektakl o miłości w czasach nienawiści. Miłości, która staje się bronią w rękach tyranii. Czy główna bohaterka – robot, sprzeciwi się rozkazom Dyktatora i ocali Ukochanego? Czy maszyna może przejawiać świadomość, rozpocząć własne życie, wykraczając poza swój program? Wreszcie czy nasza wolna wola nie jest przypadkiem taką samą ułudą, jak sztuczna inteligencja maszyn spełniających nasze rozkazy? Rozważająca dogłębnie i przekonywująco te problemy „Masska” Teatru Gdynia Głównapróbuje odkryć prawdziwe oblicze człowieczeństwa.

W tworzenie spektaklu są zaangażowani twórcy z wielu dziedzin sztuki: muzycy, plastycy, szczudlarze, tancerze, aktorzy uliczni. Reżyserii podjęły się Ewa Ignaczak i Ida Bocian, dla których jest to największe przedsięwzięcie plenerowe, jakiego się dotychczas podjęły. W rolę głównej bohaterki wcielił się Przemysław Jurewicz, który jest też odpowiedzialny za choreografię spektaklu. Wielowymiarowe, pełne ekspresji, plastyczne widowisko, czerpiące inspiracje z fantastyki, ale także dawnej kultury dworskiej, gwarantuje gdyńskiej widowni obcowanie ze szlachetną i atrakcyjną formą sztuki na najwyższym poziomie.

Spektakl „Masska” został zrealizowany w ramach ogólnopolskiego programu„Lechstarter”, który ma na celu pozytywną odmianę oblicza wybranych polskich miast i zintegrowanie lokalnej społeczności. Nasz projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem mieszkańców Gdyni, którzy wzajemnie mobilizowali się do oddawania głosów i to właśnie im zawdzięczamy wygraną! W ramach programu „Lechstarter” spektakl jest prezentowany w dzielnicach, z których część objęta jest rewitalizacją:

Szczegóły:
MASSKA
Inspirowana „Maską” Stanisława Lema
Reżyseria: Ewa Ignaczak, Ida Bocian
Choreografia: Przemysław Jurewicz
Muzyka i produkcja muzyczna: Maciej Szkudlarek
Muzyka z udziałem: Joanna Szkudlarek, Tomasz Gadecki, Michał Gos
Głosu użyczyli: Magdalena Płaneta, Błażej Tachasiuk
Kostiumy: Joanna Weyna Pudu i Beata Miłogrodzka
Maski ruchome: Natalia Magalska
Obsada: Julianna Graczyk, Natalia Królak, Paula Łuczkiewicz, Barbara Swadzyniak, Damian Bejgier, Tymon Bocian, Przemysław Jurewicz, Fryderyk Kunikowski, Oliwer Zypper
Producent: Marzena Chojnowska
Teatr Gdynia Główna

26.08.2017 godz. 20:00 – Park Kiloński/Chylonia PREMIERA
27.08.2017godz. 20:00 – plac/KWATERA, ul. Czwartaków/Oksywie PREMIERA
9.09.2017 godz. 20:00 – Polanka Redłowska/Redłowo
10.09.2017 godz. 20:00 – polana leśna/Babie Doły

Na wszystkie pokazy wstęp bezpłatny!

Projekt „Maska – spektakl plenerowy narzędziem rewitalizacji” Teatru Gdynia Główna znalazł się na 3 miejscu programu grantowego LECHSTARTER z wygraną o wartości 100 000 zł!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi