Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Mąż i żona Teatr Telewizji 30.11

powrót
Mąż i żona Teatr Telewizji 30.11

30 listopada 2020 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na spektakl w reż. Jana Englerta pt. "Mąż i żona". To oryginalna telewizyjna inscenizacji jednej z najlepszych, ale też i najfrywolniejszych komedii wierszem hrabiego Aleksandra Fredry o „czworokącie małżeńskim”.

Reżyser Jan Englert przeniósł utwór do pierwszej połowy XX wieku, do mieszczańskiego domu. W jego koncepcji najważniejsza jest dwulicowość wszystkich bohaterów i obowiązujące ich podwójne standardy, oczywiście z zachowaniem komediowej formy. Ta podwójna moralność towarzysząca nam nieustająco od czasów napisania sztuki do dzisiaj, powoduje, że utwór „Mąż i żona” jest „permanentnie współczesny”.

Manewry miłosne w zaproponowanej przez reżysera obsadzie stwarzają możliwość spojrzenia na relację Wacław-Alfred, nie tylko z perspektywy dwóch rywali, ale także na relację mistrz-uczeń.

Na festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016” Jan Englert został nagrodzony za reżyserię „Męża i żony”, a Beata Ścibakówna i Milena Suszyńska zdobyły ex aequo nagrodę dla najlepszej aktorki.

Szczegóły:
Autor: Aleksander Fredro
Scenariusz TV i reżyseria: Jan Englert
Zdjęcia: Witold Adamek
Scenografia: Arkadiusz Kośmider
Kostiumy: Dorota Roqueplo
Dźwięk: Wacław Pilkowski, Marcin Kijo
Opracowanie muzyczne: Zbigniew Zbrowski
Montaż: Milenia Fiedler
Obsada: Jan Englert (Hrabia Wacław), Beata Ścibakówna (Elwira), Grzegorz Małecki (Alfred), Milena Suszyńska (Justysia) oraz Karol Dziuba (Mężczyzna na rowerze)
Produkcja – Telewizja Polska S.A., Narodowy Instytut Audiowizualny 2016
czas: ok. 75’

Emisja: 30.11.2020, TVP1, godz. 21.00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi