Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

MET: Samson i Dalila

patronat TerazTeraz
powrót
MET: Samson i Dalila

20 października 2018 r. zapraszamy do Multikina na kolejną transmisję z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku - dzieła Camile’a Saint-Saensa „Samson i Dalila”, która rozpocznie się o godz. 18:55. Patronat TerazTeatr.pl

Biblijna opowieść o hebrajskim siłaczu Samsonie i filistyńskiej uwodzicielce Dalili inspirowała wielu twórców. Dzieło Camille’a Saint-Saënsa jest jej najbardziej znaną muzyczną interpretacją, a jednocześnie jedyną operą kompozytora, która regularnie pojawia się na scenach świata. Dalila, przedstawicielka pokonanego przez Hebrajczyków plemienia, kusząc Samsona swoim pięknem i miłością, najpierw wydobywa od niego tajemnicę jego nadprzyrodzonej siły ukrytej w długich włosach, a potem pozbawia go jej przez ich obcięcie. Romantyzm muzyki Saint-Saënsa łączy się z wczesnym impresjonizmem dzięki nowatorskiej instrumentacji dzieła. W głównych bohaterów opery wcieli się para artystów znana widzom transmisji m.in. brawurowej „Carmen” z 2010 roku – Elīna Garanča i Roberto Alagna.Szczegóły:
dyrygent: Sir Mark Elder
reżyseria: Darko Tresnjak
scenografia: Alexander Dodge
kostiumy: Linda J. Cho
światło: Donald Holder
Obsada:
Roberto Alagna jako Samson
Elīna Garanča jako Dalila
Laurent Naouri jako Arcykapłan
Elchin Azizov jako Abimélech
Dmitry Belosselskiy jako Stary Żyd

„Samson i Dalila” zostanie zaprezentowana w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Poznań – Malta, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Włocławek oraz Zabrze.

Przedstawienie z polskimi napisami będzie transmitowane w jakości obrazu HD i dźwięku DD Surround.
Czas trwania ok. 3 godz. 15 min.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz online na www.multikino.pl.
Karnety tylko do nabycia w kasach kin.
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi