Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Między ustami a brzegiem pucharu - premiera

powrót
Między ustami a brzegiem pucharu - premiera
"Między ustami a brzegiem pucharu", reż. R. Brzyk

17 maja na Sosnowieckiej scenie Teatru Zagłębia odbędzie się premiera spektaklu "Między ustami a brzegiem pucharu" inspirowanego książką i życiem Marii Rodziewiczówny. Spektakl reżyseruje Remigiusz Brzyk i będzie to jego kolejna już sztuka zrealizowana w Sosnowieckim teatrze.

Spektakl "Między ustami a brzegiem pucharu" jest próbą przewrotnego spojrzenia na kategorię literatury kobiecej, inspirowaną jedną z najbardziej poczytnych powieści Marii Rodziewiczówny czyli tytułowym "Między ustami a brzegiem pucharu". Ten romans z dawnych lat, którego okładkę opatrzoną słowami Żeromskiego ,,Miłości nie opisuje u nas nikt tak dobrze jak Rodziewiczówna” można dostrzec jeszcze niekiedy na półkach domowych bibliotek mam, ciotek, babć i prababć. W jakich relacjach funkcjonowała sama autorka, żyjąca w miłosnym związku z dwiema kobietami? Jaki los pisze swojej bohaterce? Kim są lub były jej czytelniczki, spadkobierczynie mitów uwiarygodnionej baśniowości?
Za tekst i dramaturgię odpowiada Martyna Wawrzyniak, scenografia i kostiumy to efekt wspólnej pracy Igi Słupskiej i Szymona Szewczyka, który odpowiada też za muzykę do sztuki.

Między ustami a brzegiem pucharu"
Teatr Zagłębia w Sosnowcu
premiera: 17-05-2019r.

Tekst i dramaturgia: Martyna Wawrzyniak
Reżyseria: Remigiusz Brzyk
Scenografia: Iga Słupska, Szymon Szewczyk
Kostiumy: Iga Słupska
Muzyka: Szymon Szewczyk

Obsada: Natasza Aleksandrowitch, Ryszarda Bielicka - Celińska, Agnieszka Bieńkowska, Maria Bieńkowska, Beata Deutschman, Joanna Połeć (gościnnie), Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Tomasz Muszyński.

Bilety w cenie 25-40 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Gorąco zapraszamy.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi