Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

MikroTeatr odsłona 6

powrót
MikroTeatr odsłona 6
MikroTeatr w Komunie Warszawa

20 i 21 maja 2017 r. zapraszamy na Cykl Mikro Teatr – odsłona szósta. Tym razem swoje mikro przedstawienia zaprezentują: Agnieszka Jakimiak, Ania Nowak, Radek Rychcik.

– „Mikro Teatr” to ćwiczenia z samoograniczenia – mówi kurator przedsięwzięcia, Tomasz Plata. Na zaproszenie Komuny// Warszawa kilkunastu uznanych twórców polskiego teatru przygotowuje przedstawienia, które podporządkują się paru precyzyjnie określonym warunkom.
Spektakl „Mikro Teatru” nie może trwać dłużej niż 16 minut, zespół wykonawców może składać się z zaledwie czterech osób, do dyspozycji artystów są dwa mikrofony, cztery reflektorów, jeden rzutnik wideo, jedna, niewielka walizka rekwizytów i niewielki budżet. Nie ma ograniczeń dotyczących tematyki.

Jeden wieczór „Mikro Teatru” to trzy różne spektakle. Cztery pierwsze odsłony projektu spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności i dobrym przyjęciem przez krytyków,a cykl jako zdarzenie przewijała się w podsumowaniach najciekawszych wydarzeń roku 2016.

„Mikro Teatr” to zarazem próba refleksji nad sposobami produkcji teatru. Czy teatr zawsze musi być wielką produkcyjną machiną? Jak dalece można ograniczyć produkcyjne zaplecze teatru, a zarazem zachować jego jakość? Czy teatr skromniejszy nie byłby zarazem teatrem bardziej demokratycznym, bardziej dostępnym?

– Przygotowanie tego typu przedstawienia jest wyzwaniem większym niż wskazuje na to nazwa projektu. Jest za długo, żeby wystarczył jeden pomysł, za krótko na klasyczną narrację. Trzeba wymyślić nową formułę – komentuje Grzegorz Laszuk z Komuny// Warszawa.

„Mikro Teatr” to również przypomnienie o wciąż nie dość dobrze dostrzeżonej i zrozumianej w Polsce tradycji działań performatywnych, w ramach których konwencja teatralna została wzbogacona o wpływy z kręgu sztuk wizualnych, szczególnie sztuki konceptualnej. Gdyby szukać prekursorów „Mikro Teatru”, trzeba by wskazać Tima Etchellsa, Tino Sehgala, Jerome’a Bela.

PROGRAM CYKLU MIKRO TEATR
16-17 kwietnia, g. 19:00:
Paweł Łysak, Anna Smolar, Komuna// Warszawa

2-3 lipca, g. 19:00:
Michał Borczuch, Justyna Sobczyk, Weronika Szczawińska

8-9 października, g. 19:00:
Romuald Krężel, Iga Gańczarczyk, Marcin Liber

12-13 listopada, g. 19:00:
Grzegorz Jarzyna, Anna Karasińska, Wojtek Ziemilski

18-19 marca 2017
Janusz Bałdyga, Małgorzata Wdowik, Michał Zadara

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy

Szczegóły:
realizacja:
1.
koncepcja: Agnieszka Jakimiak
obsada:
Mateusz Atman
Klara Bielawka
Paweł Sakowicz
2.
koncepcja i wykonanie: Ania Nowak
konsultacja dramaturgiczna: Julia Rodriguez
stylizacja: Dusty Whistles
3.
koncepcja: Radek Rychcik
obsada:
Jacek Beler
Marcin Kalisz
Sebastian Łach
Inspirowane książką „Jak pokochać centra handlowe” (dziękujemy Natalii Fiedorczuk i wydawnictwu Wielka Litera za udostępnienie tekstu)

20 i 21 maja, godz. 19.00
ul. Lubelska 30/32
sala Komuny// Warszawa
Bilety: 20/30 zł

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi