Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Modelatornia 2021 - nabór projektów

patronat TerazTeraz
powrót
Modelatornia 2021 - nabór projektów

Teatr im. J. Kochanowskiego wraca po roku przerwy do konkursu na wystawienie eksperymentalnego projektu teatralnego na scenie Modelatornia.
W tym roku proponuje twórcom zajęcie się tematem Katharsis — antycznej koncepcji oczyszczenia przeżywanego w teatrze, którego brak w pandemicznym 2020 roku był szczególnie dotkliwy. Patronat nad konkursem objął TerazTeatr.pl

Twórcy mogą zgłaszać swoje eksperymentalne projekty do 31 marca 2021 roku. Komisja Konkursowa wybierze trzy projekty do końca kwietnia, które zaproszone zostaną do wzięcia udziału w lipcowej rezydencji w TJK Opole.

Jest to nowa formuła, którą proponujemy w tym roku, licząc że dotrzemy do szerszego grona nowych twórców, którzy będą mieli okazję na rozwój swojej pracy w bezpiecznej przystani, a także na wzmożoną pracę nad nadesłanymi projektami ze specjalnym gronem międzynarodowych twórców.

Etap rezydencyjny zakończy się pokazami work-in-progress, z których międzynarodowe Jury wybierze zwycięski projekt przeznaczony do pełnej produkcji w teatrze (jesień 2021) i wejdzie na stałe do repertuaru TJK, a także stanie się częścią programu Triennale na Modelatorni.

Szczegóły naboru na stronie www.modelatornia.pl
Patronat TerazTeatr.pl

źródła

www.modelatornia.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi