Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Na pierwszy rzuto oka - PREMIERA monodramu

powrót
Na pierwszy rzuto oka - PREMIERA monodramu

1 października 2023 r. zapraszamy do Teatru Polonia na debiut Marii Seweryn w monodramie "Na pierwszy rzut oka". Reżyseruje Adam Sajnuk. Bilety online kupisz na TerazTeatr.pl

„Na pierwszy rzut oka” to dramat autorstwa australijsko-brytyjskiej autorki Susie Miller, w ciągu kilku pierwszych lat na światowych scenach (prapremiera w 2019 roku, w Griffin Theatre w Sydney, wystawienia m.in. na West Endzie i Broadwayu) został obsypany prestiżowymi nagrodami, w tym np.: AWGIE w kategorii „Dramat” (2020); David Williamson Award w kategorii „Wybitne teksty dla teatru” (2020) czy Major AWGIE we wszystkich kategoriach: teatr, film, telewizja.
Dlatego wszyscy znawcy uważają go za jeden z najlepiej napisanych monologów scenicznych ostatnich kilku lub nawet kilkunastu lat. Ale do tego dochodzi coś najważniejszego – temat!

To opowieść adwokatki u progu wielskiej kariery, która wyspecjalizowała się w niezwykle skutecznej obronie gwałcicieli i która sama pada ofiarą takiego przestępstwa, a sprawcą jest jej równie zdolny kolega adwokat. Tessa staje przed wyborem: uznać, że nic się nie stało lub zaryzykować całą karierę i reputację, by zmierzyć się z systemem prawnym, którego wcześniej była częścią.
Ten niezwykły monodram w wykonaniu Marii Seweryn trafi do widzów dokładnie wtedy, kiedy w Polsce coraz głośniejsza jest dyskusja o koniecznych zmianach w prawie i sądowej praktyce w kwestii gwałtu. Mówiła o tym mec. Danuta Wawrowska, laureatka nagrody ostatniego Kongresu Kobiet, „Gazeta Wyborcza” opublikowała już (19 września br.) wywiad z prawniczką Agatą Bzdyń, a kolejna rozmowa na ten sam temat ma ukazać się niebawem.

„Na pierwszy rzut oka” to monodramowi debiut Marii Seweryn!

Szczegóły:
NA PIERWSZY RZUT OKA
Reżyseria: Adam Sajnuk
Przekład: Klaudyna Rozhin
Scenografia: Katarzyna Adamczyk
Kostiumy: Tomasz Ossoliński
Muzyka: Michał Lamża
Perkusja: Marcin Jahr/Grzegorz Poliszak
Asystentka ds. scenografii: Małgorzata Domańska
Projekcje wideo: Paweł Nowicki
Realizacja światła: Adam Szadkowski
Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Producent wykonawczy: Rafał Rossa

PREMIERA:1 października 2023 r.
Teatr Polonia

Bilety online: https://www.terazteatr.pl/spektakle/na-pierwszy-rzut-oka,kiedy-graja,wszystkie,5320#repertuar

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi