Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach - premiera

powrót
Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach - premiera
"Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicachę, reż. Michał Siegoczyński

Już jutro, w piątek 30 listopada 2018r. na deskach Dużej Sceny Teatru Miejskiego w Gliwicach kolejna premiera w tym sezonie teatralnym - "Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach" w reż. Michała Siegoczyńskiego.

Każde z miast ma swoje legendy miejskie, które mimo upływu lat cały czas są na nowo opowiadane. Każde z miast ma swoich bohaterów, którzy przewijają się w tych legendach. Także Gliwice mają swojego bohatera, o którym słyszała swego czasu cała Polska. Mowa o Zdzisławie Najmrodzkim, człowieku, który miał szansę na karierę wojskową, chciał zostać kierowcą rajdowym, a zamiast tego stał się legendą świata złodziejskiego. Nazywano go królem złodziei i mistrzem ucieczek. Kradł, jednak tylko towary luksusowe z Pewexów i delikatesów. Sprytny i bezczelny, wyrwał się z rąk wymiaru sprawiedliwości aż 29 razy, w tym dwa razy z gliwickiego więzienia.

Jak obiecują twórcy, spektakl "Najmrodzki" będzie gliwickim „Pulp Fiction”, podczas którego widzowie mogą spodziewać się zaskakujących zwrotów akcji i wielopłaszczyznowych wątków. Będzie to dynamicznie opowiedziana historia nawiązująca do najlepszych tradycji kinowego dramatu gangsterskiego, w której żywy plan miesza się z projekcjami filmowymi. Ironiczno – groteskowa ballada teatralna, w której prawdziwe wydarzenia mieszają się z incydentami fikcyjnymi.

W „Księdze rekordów Guinnessa” odnotowano jego 29 ucieczek z sądów, aresztów, więzień, konwojów. Wyspecjalizował się w okradaniu sklepów należących do sieci Pewex (ponad 70 razy) i kradzieży samochodów marki Polonez (100 samochodów), wyłącznie tej marki.


Zwiastun spektaklu "Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach", reż. Michał Siegoczyński, Teatr Miejski w Gliwicach

Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach
Teatr Miejski w Gliwicach, Duża Scena
premiera: 30 listopada 2018r.

scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
dramaturg: Martyna Wawrzyniak
scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
muzyka: Kamil Pater
projekcje i światła: Michał Głaszczka
ruch sceniczny: Alisa Makarenko
inspicjent: Marek Migdał
producentka: Patrycja Wróbel

obsada: Karolina Olga Burek, Przemysław Chojęta (gościnnie), Mariusz Galilejczyk, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Mariusz Ostrowski (gościnnie), Krzysztof Prałat (gościnnie), Michał Wolny, Izabela Baran.

Bilety w cenie 29-34 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień przedstawienia: 01-02 grudnia, 17-20 stycznia.

Serdecznie zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi