Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

National Theatre Frankenstein

patronat TerazTeraz
powrót
National Theatre Frankenstein

29 października 2020 r. zapraszamy na genialny pojedynek aktorski Benedicta Cumberbatcha i Jonny'ego Lee Millera w spektaklu "Frankenstein" produkcji National Theatre. Pokaz odbędzie się w wybranych sieciach Multikino. Patronat TerazTeatr.pl

Co wspólnego mają Benedict Cumberbatch i Jonny Lee Miller? W pierwszej kolejności być może na myśl przychodzi Ci, że obaj zagrali Sherlocka. Słusznie, ale nie tylko to! Obaj zagrali także Frankensteina i jego wytwór – Stworzenie.

Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych, które jednak w większości spłyciły filozoficzną wymowę książki Mary Shelley „Frankenstein albo Współczesny Prometeusz” (1818). Twórcy teatralnej wersji „Frankensteina” zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich.Jakie to przesłanie? Przekonaj się w Multikinie!

Na „Frankensteina II” (Benedict Cumberbatch jako Frankenstein, Jonny Lee Miller jako Stworzenie) zapraszamy 27 października o godz. 19:00, a na „Frankensteina” (Jonny Lee Miller jako Frankenstein, Benedict Cumberbatch jako Stworzenie) 29 października o godz. 19:00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze

Już teraz zapraszamy także na kolejne spektakle:
4 listopada o godz. 19:00 hipnotyzujący „Bank Braci Lehmann” – historia o regułach współczesnego świata i rodzinnej firmie, która zmieniła jego losy w reżyserii Sama Mendesa;

19 listopada o godz. 19:00 „Fleabag. Szmata” z Phoebe Waller-Bridge – spektakl, który stał się punktem wyjścia dla kultowego serialu.

26 listopada o godz. 19:00 „Uśmiechnij się” („Present Laughter”) – przezabawna i jednocześnie skłaniająca do refleksji komedia o perypetiach zmagającego się z „kryzysem wieku średniego” aktora z Andrew Scottem, znanym m. in. z „Sherlocka” BBC i serialowej wersji „Fleabag”, w roli głównej.

Wszystkie spektakle prezentowane są w ramach projektu MultiCulture Britain: wspólnego przedsięwzięcia British Council i Multikina, w ramach którego na ekranach kin sieci można oglądać najciekawsze brytyjskie spektakle i koncerty.

Patronami medialnymi spektakli teatralnych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl.
Szczegóły na www.multikino.pl.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi