Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

NATIONAL THEATRE LIVE | Konkurs dla widzów transmisji „Makbeta”

powrót
NATIONAL THEATRE LIVE | Konkurs dla widzów transmisji „Makbeta”

Po raz pierwszy spektakl z Londynu będzie transmitowany do kin z polskimi napisami przekazywanymi w sygnale satelitarnym. Obecnie przedstawienia z cyklu NT LIVE są prezentowane na 2.500 ekranach w 60 krajach świata. Od pierwszej transmisji w 2009 roku z udziałem Helen Mirren („Fedra”) londyńskie spektakle na wielkim ekranie obejrzało około 7 milionów widzów.

W transmitowanej 10 maja tragedii Szekspira w reżyserii Rufusa Norrisa („Opera za trzy grosze”, „Zawsze piękne”) w roli tytułowej wystąpi Rory Kinnear, dwukrotny zdobywca Nagrody Oliviera, który grał Mackie Majchra w „Operze za trzy grosze”, tytułowego bohatera w „Młodym Marksie” i Jagona w „Otellu” w cyklu spektakli w kinach pod nazwą NATIONAL THEATRE LIVE, a także występował w serii filmów o Jamesie Bondzie. Jako Lady Makbet partneruje mu Anne-Marie Duff („Shameless”, „Królowa dziewica”, „Sufrażystka”), nominowana do nagród Oliviera i BAFTA. Para małżeńska buduje swoją siłę i pozycję za pomocą morderstwa i oszustwa. Wydaje się, że kieruje nimi czyste, elementarne zło. Rory Kinnear widzi jednak tę relację inaczej: „Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego oboje dopuszczają się straszliwych rzeczy i że w istocie wynika to z żałoby. Wojna się skończyła, stracili przyjaciół, ich dom jest zrujnowany, stracili dziecko. Makbet właśnie wrócił z wojny, gdzie z pewnością był świadkiem straszliwych rzeczy, które bez zwątpienia zmieniają człowieka”. Rufus Norris stworzył widowisko ukazujące świat zniszczony przez wojnę domową – przerażające, współczesne, ale pełne teatralnej magii.W pozostałych rolach wystąpią: Nadia Albina, Michael Balogun, Stephen Boxer, Trevor Fox, Andrew Frame, Kevin Harvey, Hannah Hutch, Nicholas Karimi, Joshua Lacey, Penny Layden, Anna-Maria Nabirye, Amaka Okafor, Patrick O’Kane, Hauk Pattison, Alana Ramsey, Beatrice Scirocchi, Rakhee Sharma i Parth Thakerar.

Przed transmisją „Makbeta” zostaną ogłoszone szczegóły konkursu dla widzów cyklu NT LIVE. Zwycięzca, który spełni warunki rywalizacji, pojedzie do Londynu, gdzie obejrzy wybrany spektakl na narodowej scenie Wielkiej Brytanii. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wykonać pierwszy krok: zasubskrybować newsletter na www.nazywowkinach.pl/kontakt Wszelkie szczegóły na temat zasad konkursu już wkrótce w tymże newsletterze.Rozpowszechnianiem cyklu „National Theatre Live” na terenie Polski zajął się dystrybutor najwyższej jakości kontentu alternatywnego dla kin, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będący jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. Marka www.nazywowkinach.pl została ustanowiona przez firmę CIKANEK FILM, działającą obecnie w 14 krajach Europy Centralnej i Wschodniej, a powstałą w roku 2007, by kreować i rozwijać rodzący się właśnie fenomen transmisji do kin spektakli i koncertów. „The Metropolitan Opera: Live in HD”, „Bolshoi Ballet Live”, „National Theatre Live”, „Exhibition on Screen”, „Comédie-Française Live” czy „The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas” to tylko niektóre z cykli dystrybuowanych przez CIKANEK FILM. Rocznie firma sprzedaje w samej tylko Polsce ponad 120.000 biletów.

__________________________________________________________________________________

LISTA KIN | NA ŻYWO & POWTÓRKI

10 maja 2018 | czwartek | 20:00 | na żywo z polskimi napisami

1. Bydgoszcz Multikino
2. Czechowice-Dziedzice Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
3. Częstochowa Kino Studyjne OKF Iluzja
4. Ełk Ełckie Centrum Kultury
5. Gdańsk Multikino
6. Gdynia Multikino
7. Gliwice KINO AMOK
8. Katowice Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos
9. Katowice Multikino
10. Kraków Kijów.Centrum
11. Kraków Multikino
12. Lublin Multikino
13. Łódź Multikino Silver Screen
14. Olsztyn Multikino
15. Poznań Kino Pałacowe
16. Poznań Multikino Stary Browar
17. Rzeszów Kino Zorza
18. Rzeszów Multikino
19. Stargard Stargardzkie Centrum Kultury
20. Szczecin Multikino
21. Wadowice Wadowickie Centrum Kultury
22. Warszawa Kino Praha
23. Warszawa Multikino Targówek
24. Warszawa Multikino Warszawa Ursynów
25. Warszawa Multikino Złote Tarasy
26. Włoszczowa Kino „Muza” we Włoszczowie
27. Wrocław Multikino – Pasaż Grunwaldzki
28. Zabrze Multikino

13 maja 2018 Konin, Koniński Dom Kultury
23 maja 2018 Przemyśl kino Centrum 3D
27 maja 2018 Nowa Sól Nowosolski Dom Kultury
28 czerwca 2018 sieć kin Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa (Ursynów, Targówek, Złote Tarasy), Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi