Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Nie lubię pana, panie Fellini PREMIERA Teatr Telewizji 27.10

powrót
Nie lubię pana, panie Fellini PREMIERA Teatr Telewizji 27.10

27 października 2020 r. zapraszamy na premierę Teatru Telewizji - będzie to monodram Małgorzaty Bogdańskiej o Giulietcie Masinie, aktorce, jednej z najważniejszych osób w życiu prywatnym i zawodowym Federico Felliniego. Spektakl w reżyserii Marka Koterskiego w jest wersją telewizyjną przedstawienia z Teatru w walizce.

Giulietta Masina i Federico Fellini to małżeństwo, które do dziś inspiruje twórców na całym świecie. Razem stworzyli filmy, które przeszły do legendy światowej kinematografii, a warto tutaj wymienić: „La Stradę”, „Niebieskiego ptaka”, „Noce Cabirii”, „Giuliettę i duchy”, czy „Ginger i Freda.”

Monodram Małgorzaty Bogdańskiej, napisany i wyreżyserowany przez Marka Koterskiego, opowiada historię tych dwojga niezwykłych osób z perspektywy kobiety, Giulietty, która, co ciekawe, swoje pierwsze kroki w zawodzie aktorskim stawiała na deskach studenckiego teatru. Cała narracja głównej bohaterki koncentruje się na jej uczuciach, a także niezwykle trudnych relacjach z Fellinim, zarówno na stopie zawodowej, jak i małżeńskiej.

W spektaklu jednym z najważniejszych rekwizytów jest walizka, z której Giulietta wyjmuje kolejne elementy garderoby, tworząc tym samym historię, opartą także na przedmiotach, bardzo istotnych w jej biografii, takich jak melonik, skarpetki, czy też trąbka. Giulietta w przedstawieniu wspomina, że to teatr stworzył ją jako aktorkę, a Fellini ukształtował. Przyznaje także, że rola małżonki wybitnego człowieka była jedną z najbardziej wymagających, z jakimi przyszło jej się w życiu zmierzyć.

Szczegóły:
Autor i reżyseria: Marek Koterski
Realizacja tv: Józef Kowalewski
Montaż: Beata Barciś
Występuje: Małgorzata Bogdańska (Giulietta Masina)

PREMIERA: 27.10.2020, TVP Kultura, godz. 20:15

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi