Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Nie żyje Dariusz Gnatowski

powrót
Nie żyje Dariusz Gnatowski
Ja Fryta/Wikipedia

20 października 2020 r. zmarł w szpitalu w Krakowie Dariusz Gnatowski, aktor - powszechnie znany z serialu "Świat według Kiepskich". Miał 59 lat.
Według źródeł RMF24 aktor "miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową".

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 w Rudzie Śląskiej. Wychowywał się w Zabrzu, gdzie chodził do szkoły podstawowej i liceum. Ukończył krakowską PWST (1985). Był związany z Teatrem Stu od 1985 r. Jako student II roku debiutował na jego deskach w spektaklu "Pluskwa", który przygotował Jerzy Trela ze studentami.

Największą popularność zyskał dzięki komediowym rolom filmowym i telewizyjnym. Na małym ekranie pojawił się w pierwszym odcinku serialu "Crimen" (1988) jako członek sekty kosturowców. Jednak sławę przyniosła mu rola Arnolda Boczka, sąsiada Kiepskich w serialu Świat według Kiepskich. W latach 90 prowadził w TVP1 programy dla dzieci - "Przewodnik Włóczykija" i "Słowa, słówka i półsłówka".

5 października 2015 r. obchodził jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. W 2016 r. został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis - Zasłużony Kulturze.

W 1990 r. poślubił Annę Wach, z którą ma córkę Julię. Mieszkał w Gorzkowie koło Wieliczki.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi