Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Niewarszawa premierowo w Warsawy

powrót
Niewarszawa premierowo w Warsawy

31. lipca 2018 r. w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Pożar w burdelu i Teatr WARSawy zapraszają na spektakl muzyczny „NIEWARSZAWA” – piosenki zaśpiewa Lena Piękniewska-Bem. Premiera odbędzie się o godz. 20.00 w Teatrze WARSawy.

Z okazji 74 rocznicy wybuchu Powstania nowo otwarte Muzeum Niewarszawy zaprasza na wernisaż wystawy poświęconej miastu, którego nie ma. Ekspozycja zawiera zapomniane szlagiery, ektoplazmę z seansów spirytystycznych, dźwięki tramwajów, dym papierosa z kawiarni Pod Pikadorem i fragment pierwszego tunelu metra.

Przewodniczką po widmach przedwojennych kabaretów, kawiarń i lunaparków będzie Krystyna Krahelska – poetka, która pozowała do rzeźby warszawskiej syrenki i zginęła w Powstaniu. Wskrzeszona w ramach programu „100 wskrzeszeń na stulecie Polski” artystka oprowadzi zwiedzających po mieście naznaczonym tragediami ludzi, którzy umieli się bawić i kochali życie. Przypomni zapomniane postaci, miejsca, uczucia i legendy miejskie: o błękitnym wieżowcu, zatopionym na dnie Wisły okręcie „Bajka”, czy powstańcu Wiesławie, który co roku przybywa do współczesnej Warszawy, by szukać posiłków.„Niewarszawa” to muzyczny seans spirytystyczny, 13 piosenek-duchów, wśród nich tytułowa „Niewarszawa”, która od lat towarzyszy widzom Pożaru w burdelu w czasie wakacyjnej gorączki powstańczej nocy, przypominając o mieście, w którym wciąż trwa zabawa.

Najbliższe spektakle
31 lipca g.20.00
1 sierpnia g.20.00
2 sierpnia g.20.00
3 sierpnia g.20.00

Twórcy
Wykonanie – Lena Piękniewska-Bem
Scenariusz i reżyseria – Michał Walczak
Muzyka i aranże – Jacek Kita
Scenografia i wizualizacja – Karolina Fender Noińska jajkofilm.com

Spektakl powstał w koprodukcji Teatru WARSawy i Pożaru w Burdelu

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi