Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Nowe Dramaty w Nowym Teatrze

powrót
Nowe Dramaty w Nowym Teatrze

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na nowy cykl pt. Nowe Dramaty - to inscenizowane czytania, w najbliższym czasie zaprezentowane zostanie 6 sztuk. Wszystkie napisane w ostatnich latach - lub nawet miesiącach. Nie zdążyły się jeszcze zestarzeć, ani przejść próby czasu. Na gorąco podejmują tematy związane z istotnymi społecznymi napięciami.

Nowe Dramaty: Słona Irina
31.10.2019 / 19:00
Świetlica Nowego Teatru
W październiku zaprezentujemy tekst „Salty Irina” autorstwa Eve Leigh, brytyjskiej dramatopisarki i twórczyni teatralnej. To szczególna komedia obyczajowa, pełna politycznego zaangażowania oraz społecznej pasji – a jednocześnie queerowa historia miłosna. Dwie młode kobiety, zaniepokojone falą rasistowskiej przemocy, postanawiają wybrać się na festiwal organizowany przez skrajną prawicę. Ich historia pozwala wniknąć w napięcia współczesnej Europy, jej niepokoje – i nadzieje.
Po czytaniu odbędzie się dyskusja z twórcami.
Wydarzenie w ramach Roku Antyfaszystowskiego.

Reżyserka, kuratorka: Weronika Szczawińska
Tekst: Eve Leigh
Tłumaczenie: Piotr Polak
Obsada: Małgorzata Biela, Aleksandra Matlingiewicz, Ewelina Pankowska

Nowe Dramaty: Będzie dobrze (1) Koniec Ludwika
6.11.2019 / 19:00
Świetlica Nowego Teatru
W listopadzie przeczytamy dramat Joëla Pommerata, jednego z czołowych francuskich twórców teatralnych. „Będzie dobrze ( 1 ) Koniec Ludwika" to tekst o rzadko spotykanym rozmachu i ambicjach, rozgrywający się u zarania rewolucji francuskiej. Pommerat wykorzystał formułę dramatu historycznego, aby poruszyć współcześnie rezonujące tematy. Bohaterem utworu jest
pogrążona w debacie zbiorowość. Podążając za tym oryginalnym chwytem autora, chcemy zaprosić publiczność do odtworzenia rewolucyjnej sytuacji i wspólnego, wraz z aktorami, wykonania utworu — chętni do udziału w czytaniu widzowie otrzymają role.
Po czytaniu odbędzie się dyskusja z twórcami.

Reżyserka, kuratorka: Weronika Szczawińska
Tekst: Joël Pommerat
Przekład: Maryna Ochab
Partner wydarzenia: Institut Française de Pologne
Obsada: Piotr Polak, Jacek Poniedziałek, Marta Ścisłowicz

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr



^
Twoje sugestie i uwagi