Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

O wpół do jedenastej wieczór, latem - Teatr Telewizji 5.12

powrót
O wpół do jedenastej wieczór, latem - Teatr Telewizji 5.12

5 grudnia 2017 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na adaptację powieści francuskiej pisarki Margueritte Duras pt. "O wpół do jedenastej wieczór, latem". Spektakl w reżyserii Daniela Bargiełowskiego miał premierę w 1978 roku.

Piotr i Maria z córką oraz młoda i piękna Klara podróżują samochodem przez Hiszpanię. Z powodu burzy zatrzymują się w hotelu w małej wiosce, gdzie trwają poszukiwania Rodrigo Paestra, który zabił młodą żonę i jej kochanka. O wpół do jedenastej wieczór Maria widzi swojego męża całującego się z Klarą i przypadkowo dostrzega ukrywającego się na dachu zabójcę. Postanawia mu pomóc.

Szczegóły:
Autor: Margueritte Duras
Scenariusz i reżyseria: Daniel Bargiełowski
Realizacja TV: Barbara Sałacka
Scenografia: Ryszard Radwański
Obsada: Maja Komorowska (Maria), Jerzy Kamas (Piotr), Krystyna Janda (Klara), Zdzisław Wardejn (Rodrigo), Jerzy Kozakiewicz (Hiszpan), Karolina Borchardt (Kierowniczka hotelu0, Marek Kępiński (Dozorca garażu), Piotr Brzeziński (Policjant), Fabian Kiebicz (Policjant), Wacław Szklarski (Kelner), Ryszard Ostałowski (Kelner), Andrzej Grzybowski (Tancerz), oraz Jolanta Czaplińska, Jolanta Stiller, Marian Czyżewski, Marian Friedmann

Emisja: 5.12.2017, TVP Kultura, godz. 20:20

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi