Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

On wrócił - premiera w Teatrze Śląskim

powrót
On wrócił - premiera w Teatrze Śląskim
"On wrócił", reż. Robert Talarczyk, Teatr Śląski

W piątek, 29 listopada 2019r., na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego w Katowicach odbędzie się premiera sztuki "On wrócił" w reż. Roberta Talarczyka.

Wokół śmierci Adolfa Hitlera krążą rozmaite legendy. A co jeśli nie zginął w bunkrze w kwietniu 1945 roku? Jeśli zamiast tego pojawił się w Berlinie właśnie dziś? Führer budzi się pewnego ranka i ze zdziwieniem stwierdza, że nie jest już w miejscu, gdzie spędzał wczorajszy wieczór, że nie otacza go jego wierna świta, a mijający przechodnie nie witają go Niemieckim Pozdrowieniem. Próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości, trafia do… telewizyjnego programu. Jego płomienne występy, zdolność improwizacji oraz reagowania na sytuację społeczno-polityczną szybko zyskują mu rzeszę fanów i zwolenników. Jego słowa padają na podatny grunt i znajdują szerokie grono odbiorców, zwłaszcza dzięki wykorzystaniu siły mediów społecznościowych. W narodzie powoli budzi się duch…

Sceniczna adaptacja bestsellerowej powieści Timura Vermesa „On wrócił” w reż. Roberta Talarczyka to opowieść o uwodzicielskiej sile charyzmatycznych przywódców, o mechanizmach władzy, kierowaniu społecznymi nastrojami i roli, jaką w polityce odgrywają media (zarówno tradycyjne, jak i nowe). To również wielki powrót Artura Święsa do zespołu Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Reżyserią spektaklu zajmuje się dyrektor Teatru - Robert Talarcyzk. Na potrzeby Teatru Śląskiego adaptacją powieści zajął się Miłosz Markiewicz, historyk sztuki i kulturoznawca, kkierownik literacki Teatru Śląskiego. Z kolei za scenografię odpowiada Katarzyna Borkowska, której prace można było już oglądać w spektaklu "Morfina" oraz "Leni Riefenstahl" w reż. Eweliny Marciniak czy też w "Himalajach" oraz "Drachu" w reż. Roberta Talarczyka. Muzykę skomponował Cezary Duchnowski, którego ścieżkę dźwiękową można było także usłyszeć w nagradzanym "Pod Presją" w reż. Maji Kleczewskiej.


Teaser spektaklu "On wrócił", reż. Robert Talarczyk, Teatr Śląski w Katowicach

On wrócił
Teatr Śląski w Katowicach, Scena w Galerii
premiera: 29-11-2019r.

Timur Vermes - tekst
Robert Talarczyk - reżyseria
Miłosz Markiewicz - adaptacja
Katarzyna Borkowska - scenografia, kostiumy, reżyseria światła
Cezary Duchnowski - muzyka
Kamil Małecki, Mateusz Znaniecki - wideo
Robert Ciupa - konsultacje historyczne

Obsada: Artur Święs, Zbigniew Wróbel, Wiesław Kupczak, Dawid Ściupidro, Anna Kadulska, Anna Lemieszek.


Bilety w cenie 25-40 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień sztuki: 29-30 listopada, 01 grudnia, 07-08 grudnia, 24-25 stycznia, 30 stycznia, 01-02 lutego.

Gorąco zapraszamy.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi