Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Opera Wesoła Wdówka w TV

powrót
Opera Wesoła Wdówka w TV

29 stycznia 2019 r. o godz. 20:30 zapraszamy do TVP Kultura na emisję opery Franciszka Lehara "Wesoła wdówka" reżyserii Dona Kenta.

Najsłynniejsze dzieło Franciszka Lehara w trzech aktach nazywane jest "Królową operetek", którego premiera miała miejsce w Wiedniu w Theater an der Wien w 1905 roku. Pełna intryg, dobrego humoru i przede wszystkim wspaniałych utworów muzycznych "Wesoła wdówka" to ponadczasowa historia, która bawi widzów na całym świecie. Operetka wyreżyserowana przez Dona Kenta została wystawiona w Semperoper w Dreźnie.

Sztuka Meilhaca rozgrywała się w Paryżu w poselstwie nie istniejącego księstewka niemieckiego. Młoda i piękna wdówka z tego księstwa, Madeleine von Palmer, zamieszkała we Francji i istnieje obawa, że może tam wyjść za mąż. Książęcy poseł ma nie dopuścić do takiego małżeństwa i wyswatać Madeleine za rodaka, aby jej miliony pozostały w księstwie. Poseł, baron Scharpf zamierza wydać wdówkę za przystojnego hrabiego Prachsa, miłego światowca, attaché księstwa w Paryżu. Oboje młodzi zakochują się w sobie, kiedy jednak hrabia dowiaduje się o majątku ukochanej, honor nie pozwala mu na oświadczyny. Poseł przy pomocy Madeleine ostatecznie radzi sobie ze skrupułami młodego człowieka.

Szczegóły:
"Wesoła wdówka" Franciszek Lehar
Reżyseria: Don Kent
Zdjęcia: Nyika Jancsó
Obsada:
Lydia Teuscher jako Valencienne
Gunther Emmerlich jako Baron Mirko Zeta
Bo Skovhus jako Danilo Danilowitsch
Manfred Honeck
Petra-Maria Schnitzer jako Hanna Glawari
Oliver Ringelhahn jako Camille de Rosillion
Christoph Pohl jako Vicomte Cascada
Gerald Hupach jako Raoul de St. Brioche
Ahmad Mesgarha jako Njegus
Das Deutsche Fernsehballett jako Ballett
Staatsopernchor Dresden jako Chor
Sächsische Staatskapelle Dresden jako Orkiestra


Emisja: 29.0.2019, TVP Kultura, godz. 20:30

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi