Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Opowieść wigilijna w Teatrze Zagłębia

powrót
Opowieść wigilijna w Teatrze Zagłębia
"Opowieść wigilijna", reż. Justyna Łagowska, Teatr Zagłębia

W Teatrze Zagłębia trwają przygotowania do premiery najbardziej znanej świątecznej historii – „Opowieści wigilijnej”. Tekst oparty na opowiadaniu Karola Dickensa przygotował Szymon Adamczak, reżyseruje Justyna Łagowska. Premiera przedstawienia 13 grudnia o godz. 19:00.

Ludzkie dzieci, twoi bracia. Jedno zwie się Nędza, drugie Ciemnota. Na czole ich wyryte jest, o zamożni i majętni ludzie, wasze potępienie. Strzeżcie się, ludzie! Oświecajcie, kształćcie i wspierajcie braci waszych, bo inaczej biada wam! Biada!

Pewniejsza zima w sercu, niż za oknem. Ebenezer Scrooge to bogacz, od którego wiele zależy. To, jak powszechnie wiadomo, niezbyt sympatyczna postać. Choć sam zaznał biedy i upokorzeń, nie znajdziesz w nim za grosz otuchy. A my nie wiemy, czy dotrwamy do następnych świąt. Ale nasza cierpliwość się wyczerpuje. Z pomocą niech przyjdą nam duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niech przypomną Scrooge’owi najistotniejsze cechy ludzkiego gatunku – zdolność do miłości, radość i niewinność. Korzystając z ponadczasowej opowieści Dickensa pytamy, czy przemiana jednego człowieka wystarczy, aby ocalić społeczność przed nadciągającą – i nie dość rozumianą – Apokalipsą.

Spektakl nie tylko wprowadzi widzów w klimat tegorocznych świąt, ale również zachęci ich do przedświątecznej refleksji. Z widowni teatru będziemy mieli okazję śledzić przemianę znanego skąpca Ebenezera Scrooge’a, który dzięki wizytom trzech duchów: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, uświadomi sobie, że mimo wszystko warto być dobrym człowiekiem.
Korzystając z ponadczasowej opowieści Dickensa twórcy zapytają czy przemiana jednego człowieka wystarczy, aby ocalić społeczność przed nadciągającą - i nie dość rozumianą – Apokalipsą – mówią twórcy przedstawienia.

Opowieść wigilijna
Teatr Zagłębia w Sosnowcu
premiera 13 grudnia 2019r.

tekst: Karol Dickens
adaptacja i dramaturgia: Szymon Adamczak
reżyseria, scenografia i światła: Justyna Łagowska
kostiumy: Julia Kosmynka
choreografia: Milena Czarnik
muzyka: Dawid Rudnicki
video: Tomasz Michalczewski

Obsada: Agnieszka Bałaga-Okońska, Agnieszka Bieńkowska, Maria Bieńkowska, Ryszarda Bielicka-Celińska, Beata Deutschman, Małgorzata Saniak-Grabowska, Michał Bałaga, Tomasz Kocuj, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Wojciech Leśniak, Tomasz Muszyński, Andrzej Śleziak, Piotr Zawadzki, Jakub Sielski oraz Maja Miklasińska, Maja Kosmala, Tomasz Rataj, Kacper Knosała, Wiktor Ferenc, Jakub Jurasz.

Bilety w cenie 18-20 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi