Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Orka PREMIERA Teatru Telewizji 31.05

powrót
Orka PREMIERA Teatru Telewizji 31.05

31 maja 2021 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierę spektaklu "Orka". Sztuka austriackiego pisarza, reżyseria i aktora Volkera Schmidta w reżyserii Joanny Zdrady. Występują: Marcin Przybylski, Ola Błasik.

Intymna, kameralna opowieść o poszukiwaniu sensu życia oraz autonomii artystycznej, o roli tradycji w kształtowaniu osobowości i drogi twórczej, o konieczności powrotu do korzeni. Autor sztuki, odwołując się do paradygmatu natury i sztuki, prowokuje do refleksji nad stanem umysłu współczesnego człowieka z wielkiego miasta.

Georg, malarz i webdesigner, przybywa wraz ze swoją towarzyszką życia (i poniekąd mecenaską), piękną i ambitną Yvonne, do domu rodzinnego na wsi, by wziąć udział w pogrzebie ojca i załatwić formalności związane ze sprzedażą gospodarstwa. Na miejscu zastają gospodynię Marię, która po śmierci matki Georga wspierała ojca w ciężkiej pracy na roli. Pojawia się także dawny przyjaciel, Christoph, trudniący się wyrobem mebli. Związek Georga i Yvonne zostaje wystawiony na próbę, a idylliczny obraz wsi okazuje się ułudą: gospodarstwo jest zadłużone i lokalni biznesmeni zaplanowali już w jego miejsce kiczowaty hotel z basenem i polem golfowym.

Powrót Georga na wieś, uruchamia nieoczekiwany splot wydarzeń. Pod presją utraty majątku Georg podejmuje próbę ratowania swoich dóbr. Porzucając artystyczną karierę koncentruje się na pracy w gospodarstwie. Georg, który przez wiele lat próbował odciąć się od miejsca swojego pochodzenia, staje przed koniecznością przewartościowania dotychczasowego modelu życia. Kryzys twórczy oraz nadwątlona relacja z Yvonne, stają się impulsem, by na nowo postawić pytanie o jakość swojego życia i istotę sztuki. Powrót do korzeni staje się dla niego doświadczeniem granicznym.

Szczegóły:
Autor: Volker Schmidt
Reżyseria: Joanna Zdrada
Scenografia: Zofia Mazurczak-Prus
Kostiumy: Dzvnyslawa Kukul
Zdjęcia: Bartosz Piotrowski
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Obsada: Marcin Przybylski (Georg), Pola Błasik (Yvonne), Agnieszka Przepiórska (Maria), Wojciech Brzeziński (Christoph).
Czas: 80 min

PREMIERA: 31.05.2021, TVP1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi