Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Ożenek - premiera w Gliwicach

powrót
Ożenek - premiera w Gliwicach
"Ożenek" reż. Paweł Aigner, Teatr Miejski w Gliwicach

Już dzisiaj na deskach Dużej Sceny Teatru Miejskiego w Gliwicach premiera "Ożenku" Mikołaja Gogola w reż. Pawła Aignera.

Na horyzoncie ślub, a z nim nieskończone sąsiedzkie dyskusje, gorące plotki i węszenie biznesowych okazji. Niewiele tu romantyzmu, wszak nie o miłość, a precyzję wyboru dobrej partii chodzi! Warto dobrze sprawdzić rynek, przenalizować oferty, oszacować zagrożenia i przestawić warunki. A potem już tylko szczęście, szczęście, szczęście… aż po grób.

Agafia Tichonowna gotowa jest do zamążpójścia za wszelką cenę. Kandydatów do ręki ma aż pięciu, wybierać niby jest z czego, ale jednak zegar tyka. Całej transakcji towarzyszy armia doradców, którzy wiedzą przecież, co dla Agafii szczęścia najlepsze, choć jakoś własnego szczęścia zbudować nie potrafili… Wzrok wybranki przyciąga wyjątkowo oporny kandydat, Iwan Kuźmicz Podkolesin. Zwleka, wybrzydza, marudzi i coś nieskory jest do zaciągnięcia przed ołtarz w świątecznym kaftanie…

W tej przezabawnej męsko – damskiej grze pozorów przyglądamy się marzeniom o partnerze idealnym oraz mieszczańskiej pogoni za blichtrem, pieniądzem, uznaniem. Cóż znaczy I D E A L N Y? Czy głód partnerki idealnej zaspokoi kandydatka nie za gruba, nie za chuda, lecz obrotna? Czy będzie dobry mąż z tego, co to nie łysy i pijący z umiarem? Bo taki, co nie pije i za pannami się nie ogląda, to też nieco podejrzany typ? Strach myśleć, CO LUDZIE POWIEDZĄ?!

Ożenek
Teatr Miejski w Gliwicach, Duża Scena
premiera: 29-05-2021r.

Tekst - Mikołaj Gogol
Tłumaczenie - Julian Tuwim
Reżyseria - Paweł Aigner
Scenografia - Magdalena Gajewska
Kostiumy - Zofia de Ines
Muzyka - Piotr Klimek
Wizualizacje - Krzysztof Prałat

Obsada: Karolina Olga Burek, Antonina Federowicz, Aleksandra Maj, Katarzyna Wysłucha, Przemysław Chojęta, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński, Łukasz Kucharzewski, Dominik Mironiuk/Mariusz Galilejczyk, Maciej Piasny, Krzysztof Prałat, Błażej Wójcik.

Bilety w cenie 55 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień sztuki: 29 maja (premiera!), 30 maja, 1-2 czerwca.

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi