Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Panny Dworskie premiera XL

patronat TerazTeraz
powrót
Panny Dworskie premiera XL
Panny Dworskie premiera 22. maja 2014

23. maja zapraszamy do Teatru XL na najnowszą premierę pt. "Panny Dworskie" w reżyserii Andre de la Cruz. Sztuka inspirowana jest filmem "Sznur" Alfreda Hitchocka. TerazTeatr.pl został patronem medialnym wydarzenia.

Aleksandra i Magda zabijają A. dla czystej przyjemności i w przekonaniu, że mają do tego prawo. Prawo przysługujące, nadrzędnym jednostkom, za które się uważają. Zabójstwo jest dla nich aktem, a zwłoki dziełem na miarę Velasqueza, które trzeba wystawić. Sztuka przecież potrzebuje odbiorców. Organizują zatem przyjęcie – wernisaż, na którym wystawiają zwłoki A. w wyjątkowym miejscu, które znane jest tylko autorkom „dzieła”. Wśród nieświadomych, wyczekujących na A. gości jest narzeczona oraz Pani Profesor Etyki nie zdające sobie sprawy, że A. jest niemym świadkiem toastów za jego zdrowie. W trakcie imprezy, ujawniają się przedziwne relacje, łączące jej uczestników. Stajemy się świadkami gry towarzyskiej, obnażającej ludzkie namiętności i słabości, gdzie inteligencja, humor, nienawiść i tkliwość przeplatają się. Scenariusz powstał na podstawie filmu „Sznur” A. Hitchcocka

W spektaklu element scenografii będzie stanowił obraz stworzony na oczach publiczności podczas Nocy Muzeów, inspirowany dziełem Velasqueza „Panny dworskie”. Stworzony zostanie przez artystów Street Art: Niebieski Robi Kreski, Toni Efer, Lord Milord Stopa.

KONKURS
Dla czytelników TerazTeatr.pl mamy podwójne zaproszenie na spektakl. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Ile kobiet występuje w spektakl "Panny Dworskie?
Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: redakcja@terazteatr.pl
W tytule: Panny Dworskie konkurs
W treści: odpowiedź, imię i nazwisko oraz numer telefonu.
Na odpowiedzi czekamy do dnia 21.05.2014 do godz.16:00. Redakcja wybierze najszybszą odpowiedź.

PANNY DWORSKIE
TEATR XL
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1
Premiera: 22 maja godz. 19:00
Spektakle: 23, 25, 26 maja godz. 19:00
BILETY do nabycia przed spektaklem
- Normalny: 50zł
- Ulgowy : 30zł
REZERWACJE pod mailem: rezerwacje.teatrxl@gmail.com

Więcej o spektaklu przeczytacie pod linkiem poniżej.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi