Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Pedagogika Teatru - rekrutacja na studia

powrót
Pedagogika Teatru - rekrutacja na studia

27 maja 2024 r. ruszają zapisy na dwuletnie studia podyplomowe Pedagogika Teatru. Zgłoszenia na rok akademicki 2024/2025 przyjmowane będą do 24 czerwca b.r.

Pedagogika teatru zmienia myślenie o kulturze współczesnej. Inicjuje nowe praktyki artystyczne i edukacyjne. Demokratyzuje teatr i otwiera instytucje kultury. Studia podyplomowe współorganizowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Instytut Kultury Polskiej UW to pierwsze i jedyne certyfikowane kształcenie w obszarze pedagogiki teatru w Polsce. Ich unikatowy program opiera się na połączeniu zajęć teoretycznych i praktycznych, prowadzonych przez doświadczonych animatorów, badaczki, pedagogów i artystki.

Pedagogika teatru jest jednym z narzędzi w pracy teatralnej i edukacyjnej, które pozwalają zatroszczyć się o dobrostan zarówno zespołów artystycznych, jak i widzów oraz uczestników procesów warsztatowych i edukacyjnych. Jeżeli szukasz wsparcia, jak w niepewnej rzeczywistości planować procesy teatralne z uważnością na potrzeby uczestniczek i uczestników, chcesz wymienić się doświadczeniami i refleksjami z innymi – te studia są dla Ciebie.

Przez dziesięć lat istnienia studiów ukończyło je ponad 160 osób pochodzących z różnych stron Polski, z dużych miast i mniejszych miejscowości, realizujących działania edukacyjne i partycypacyjne w teatrach, szkołach, domach kultury i niezależnych projektach artystyczno-społecznych.

Studia skierowane są do osób artystycznych, animatorów i animatorek, nauczycieli, nauczycielek, osób pracujących w sektorze kultury zainteresowanych teatrem współczesnym oraz projektowaniem warsztatów i działań partycypacyjnych w instytucjach kulturalnych, edukacyjnych i w projektach artystyczno-społecznych.

Studia przygotowują do:

- pracy teatralnej z różnymi grupami w szkołach, teatrach, ośrodkach; kultury, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych i społecznościach lokalnych;

- prowadzenia warsztatów teatralnych oraz innych działań edukacyjnych i animacyjnych;

- inicjowania i prowadzenia grup teatralnych i projektów partycypacyjnych.

W programie znajdują się:

- zajęcia teoretyczne, m.in. kategorie kultury, teorie teatru, teatr społeczny;

- warsztaty z reżyserii, pracy z ciałem, słowem, przestrzenią i dźwiękiem i inne;

- konwersatoria przygotowujące do pracy w grupie, m.in. psychologia rozwojowa i edukacja alternatywna;

- wizyty studyjne wprowadzające w kontekst instytucjonalny działań pedagogiczno-teatralnych.

Wśród wykładowców m.in.:

Michał Buszewicz, dr Zofia Dworakowska, Agata Etmanowicz, Monika Klonowska, dr hab. Piotr Morawski, Dorota Porowska, Justyna Sobczyk, Bogumiła Stachurska, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Teatr 21

TRYB STUDIÓW
- zaoczny, zjazdy co 2 tygodnie w soboty (w godz. 11-18.30) i niedziele (w godz. 9-16.30),
- 4 semestry (2 lata)

WYMAGANIA
- tytuł licencjata lub wyższy
- zainteresowanie teatrem i kulturą współczesną

CZESNE
1500 zł za semestr/ 6000 zł za całe studia

REKRUTACJA
1. zapisy przez system IRK: 27 maja – 24 czerwca
2. rozmowy rekrutacyjne: 28-29 czerwca 2024

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi