Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Piotr Trojan zainspiruje młodzież do aktorstwa

powrót
Piotr Trojan zainspiruje młodzież do aktorstwa

Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS to aż jedenaście wyjątkowych spektakli konkursowych oraz trzy pokazy specjalne. Podczas sześciu festiwalowych dni będzie można spotkać się z doskonałymi artystami i to nie tylko z perspektywy widowni. Organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich będzie projekt, który zrealizuje Piotr Trojan, doskonały aktor i scenarzysta.

Czy grupa przypadkowych osób, bez aktorskiego doświadczenia może zagrać w profesjonalnym teatrze? Czym uda im się pozytywnie zaskoczyć publiczność? Jak poradzą sobie z tremą podczas występu w Finałowej Gali TEATROPOLIS? Na te pytania chce odpowiedzieć Piotr Trojan, doskonały polski aktor, scenarzysta, a podczas festiwalu również reżyser. Zamierza on zebrać grupę kilku osób i pracować z nimi przez cały czas trwania festiwalu nad sztuką, którą festiwalowa publiczność będzie mogła zobaczyć podczas uroczystej gali. Właśnie o tym projekcie Piotr Trojan opowiadał łódzkim dziennikarzom. Rozmowę przeprowadziła Kinga Burzyńska, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, która w trakcie festiwalu poprowadzi szereg rozmów z artystami i jurorami.
- Podczas TEATROPOLIS będę miał przyjemność prowadzić warsztaty dla wszystkich, którzy zechcą w nich wziąć udział i przekonają mnie, że warto z nimi pracować. Otwieramy się na licealistów i studentów, niekoniecznie szkoły filmowej. Interesują nas osoby wrażliwe, które przy okazji robią coś twórczego – piszą scenariusze, śpiewają, tańczą. Chcemy stworzyć grupę albo bardziej trupę aktorską, która podczas warsztatów przygotuje spektakl według mojego scenariusza. On nie jest jeszcze gotowy, bo chciałbym, aby znalazły się w nim historie osób, które wezmą udział w warsztatach i zagrają w spektaklu – tak o swoim projekcie mówił Piotr Trojan.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby uczestniczyć w projekcie realizowanym przez aktora i wystąpić podczas festiwalu TEATROPOLIS, mają na to szansę. Wystarczy, że maja skończone 15 lat, nagrają maksymalnie dwuminutowy filmik z sobą w głównej roli, opowiedzą swoją historię i wyślą przygotowany materiał na adres festiwal@monopolis.pl. Realizacje można nadsyłać do 10 marca. Do 15 marca Piotr Trojan wybierze grupę osób, które zaprosi na wspólne warsztaty.
- Niech chętni nakładają na siebie strój Batmana czy innego ulubionego bohatera, włączą nagrywanie i opowiedzą o sobie. Niech będą naturalni i szczerze wyrażą swoje emocje. Czekamy na chętnych. Nie zakładam, że będzie to jednorazowy występ. Wręcz przeciwnie, chciałbym, aby projekt trwał również po festiwalu – podkreśla Piotr Trojan.

Osoby, które zostaną przyjęte na warsztaty będą miały niepowtarzalną szansę bezpośrednio poznać, jak tworzy się teatr. Spotkają się ze specjalistami od oświetlenia, nagłośnienia i muzyki. A ich życiowe historie, o ile okażą się oryginalne i ważne, trafią do scenariusza sztuki, nad którym pracuje Piotr Trojan.

To niejedyne wydarzenie, które zostanie zrealizowane z okazji TEATROPOLIS. Organizatorzy drugiej edycji festiwalu szykują dla publiczności i wszystkich zainteresowanych wiele działań towarzyszących – warsztatów, szkoleń, a także spotkań z artystami, które poprowadzą znani dziennikarze mediów łódzkich i ogólnopolskich.

Warto pamiętać, że Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS potrwa od 22 do 27 marca br. Jury w składzie Anna Seniuk, Danuta Stenka, Andrzej Seweryn, Łukasz Maciejewski i Krzysztof Witkowski wybierze laureatów spośród jedenaście przedstawień w dwóch kategoriach: Debiut i Open. Poza konkursem będzie można zobaczyć Joannę Gonschorek, zwyciężczynię ubiegłorocznej edycji (wystąpi z nagrodzonym spektaklem „Zapowiada się ładny dzień”) oraz Marię Seweryn (da pokaz gry aktorskiej w monodramie „Na pierwszy rzut oka”). Z kolei Galę Finałową TEATROPOLIS uświetni „Scenariusz dla trzech aktorów” z Andrzejem Grabowskim, Janem Peszkiem i Mikołajem Grabowskim.

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi