Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Płyń PREMIERA koncert spektakl teledysk

powrót
Płyń PREMIERA koncert spektakl teledysk
Płyń PREMIERA w Stodole

26 i 27 lutego 2017 zapraszamy na premierę koncertu/spektaklu/teledysku pod tytułem "Płyń". Projekt skupia artystów z różnych dziedzin sztuki. Występują w nim: Roma Gąsiorowska, Piotr Rogucki, Agata Kulesza, Irena Melcer, Matylda Damięcka i Tomasz Schuchardt. Premiera odbędzie się w Klubie Stodoła w Warszawie.

Koncert, spektakl i teledysk w jednym, spotkanie artystów z różnych dziedzin sztuki, otwarta forma oraz wybuchowa mieszanka temperamentów, osobowości i form artystycznych. Projekt „Płyń”, stworzony na podstawie tekstu i muzyki „J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego oraz w reżyserii Romy Gąsiorowskiej będzie można zobaczyć już 26.02 i 27.02 w Klubie Stodoła.
Projekt „Płyń” jest formą sceniczną z muzyką na żywo, łączy w sobie różne dziedziny sztuki (teatr, muzyka, video-art, kolaż, film i performans). Materiały wideo połączone zostały tu z elementami dramaturgicznymi i treściami znanymi z mediów społecznościowych.

W niecodziennym projekcie spotkali się artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki, którzy mają nieograniczoną swobodę wyrazu – wszyscy są jego pełnoprawnymi współtwórcami. Całość powstała na podstawie tekstu i muzyki z albumu ,,J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego. „Płyń” to pierwsza produkcja W-arte! Open Art Space - artystyczno-edukacyjnego projektu Romy Gąsiorowskiej.

„Płyń” to także otwarty dialog z publicznością nad zmieniającą się rolą artysty we współczesnym świecie, komentujący aktualne tematy poruszane przez media. Główny bohater, Jan Paweł Śliwa żyje w przeświadczeniu, że ma dokonać rzeczy wielkich. Bezskutecznie próbuje zaistnieć w świadomości tłumu, szuka swojego powołania i sposobu na wyrażenie siebie poprzez sztukę. Charakter nieudacznika i frustrata doprowadza go do aktu terrorystycznego, który traktuje jako dzieło sztuki. Twórcy „Płyń” starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, co jest ważne w świecie, w którym zanikają ideały, wiara i humanitaryzm.

- Chcemy z Piotrem Roguckim obnażyć model autorytarnego artysty, reżysera czy inscenizatora. Zaproponowałam twórcom wolność - artyści, którzy współpracują z nami, wkładają swoje autorskie pomysły. To artystyczna kombinacja, m.in. video-art, gdzie Agata Kulesza sama wyreżyserowała monologi matki czy teledyski autorstwa Michała Bojara, które są wariacją na temat współczesnej kondycji artysty w dobie Internetu. Przeplatamy to trashowymi filmami wideo w rożnych konwencjach właściwych Internetowi. Nazwaliśmy to dzieło koncertem/spektaklem/teledyskiem, ponieważ projekt daleki jest od samej formy koncertowej, natomiast nie jest to także inscenizacja tekstu – podsumowuje Gąsiorowska.

Szczegóły:
„PŁYŃ” - koncert/spektakl/teledysk
Scenariusz i teksty: Piotr Rogucki.
Reżyseria: Roma Gąsiorowska, Pia Partum, Wojtek
Scenografia: Roma Gąsiorowska, Michał Bojara, Tomasz Sierotko
Kostiumy: Flora Kamusińska, Roma Gąsiorowska, Paulina Ptasznik
Światło: Tomasz Sierotko.
Obsada: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer oraz Agata Kulesza na wideo art, a także zespół muzyków.

BILETY:

26 lutego 2017, godz. 20:30 Kup Bilet
27 lutego 2017, godz. 20:30 Kup Bilet

Klub Stodoła
ul. Batorego 10,
02-001 Warszawa

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi