Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Podblokowe rozkminy PREMIERA

powrót
Podblokowe rozkminy PREMIERA

26 stycznia 2018 r. zapraszamy do Teatru Gdynia Główna na spektakl "Podblokowe rozkminy". Spektakl jest wynikiem pięciomiesięcznych warsztatów z udziałem kobiet osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Dziesięć aktorek pracowało nad realizacją przedstawienia finałowego pod okiem Ewy Ignaczak i Małgorzaty Polakowskiej.

Punktem wyjścia, pożywką dla wyobraźni przy kreacji spektaklu, wieńczącego warsztaty teatralne w Areszcie Śledczym w Gdańsku, stała się tym razem powieść „Pieczeń dl Amfy”. Opowiemy kilka bardzo kobiecych historii kilku zwykłych Polek, żyjących w różnych czasach i w różny sposób borykających się z rzeczywistością. To, co je łączy, to niemożność wybicia się ponad otaczający krajobraz społeczny danego miejsca, skłonność do związków z nieodpowiednimi partnerami oraz trudne dzieciństwo, z którego wyniosły złe wzorce. Wysuwamy na plan pierwszy kobiety i ich historie, opowiadane przez aktorki na co dzień przebywające za murami gdańskiego „zamku”. Zapraszamy na babskie pogaduchy, pełne anegdot zasłyszanych na osiedlu, które mogłyby równie dobrze paść z naszych ust.

Szczegóły:
PODBLOKOWE ROZKMINY
Na podstawie „Pieczeni dla Amfy” Salci Hałas
Reżyseria: Ewa Ignaczak, Małgorzata Polakowska
Scenariusz: Ewa Ignaczak
Światło: Marzena Chojnowska
muzyka: Adrian Głań

26 stycznia godz. 12
Teatr Gdynia Główna

BILETY:
Na ten spektakl mamy dla Państwa TYLKO 10 BEZPŁATNYCH wejściówek. Chętnych do spędzenia z nami tego popołudnia prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 583511512 lub mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi