Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Pokolenie, które może wszystko powraca

powrót
Pokolenie, które może wszystko powraca

Kolektyw Twórczy Pawlacz, niezależna, wrocławska grupa teatralna powraca z reedycją swojego autorskiego spektaklu “Pokolenie Wszystko”. Spektakl odbędzie się w sobotę, 30 marca 2019 w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej (ul. Grabiszyńska 56 we Wrocławiu), o godz. 19.00.

Sztuka jest próbą spojrzenia na pokolenie współczesnych dwudziestolatków przez pryzmat wyznawanych przez nich wartości. Kult social media, praca w korporacjach, kreowanie wizerunku w internecie, to tylko niektóre tematy poruszane w ‘Pokoleniu Wszystko’. Podczas spektaklu widzowie będą mieli szansę zobaczyć jak postrzega siebie pokolenie, które “może wszystko” i gdzie według nich samych leżą zagrożenia współczesności.

Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2016 na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu w ramach inicjatywy “Teatr jest Wasz”. “Pokolenie Wszystko” zawitało także na Olimpiadzie Teatralnej Wrocław 2016 w ramach nurtu Dolnośląska Platforma Teatru. W 2019 roku widzowie będą mogli zobaczyć spektakl w nowej, odświeżonej wersji.

O spektaklu:
“Zdarzyło Ci się kiedyś przekazać przez Facebooka, dokąd jedziesz na wakacje? Zastanowić, który filtr na Instagramie wybrać? A może wrzucić zdjęcie talerza z restauracji, bez którego danie nie smakowałoby tak samo?
Pokolenie Wszystko to nie tylko historia o tym, jak bardzo podporządkowaliśmy życie mediom społecznościowym i kreowaniu swojego drugiego "ja" w Internecie.

Pokolenie Wszystko to opowieść o młodych ludziach, którzy mogą osiągnąć absolutnie wszystko i być kim tylko zechcą. Ale czy w świecie, gdzie emocje i uczucia zastąpiły znaki interpunkcyjne, pozostało jeszcze miejsce na marzenia? I właściwie, o czym można marzyć, mając praktycznie wszystko? Sukcesy w życiu zawodowym i osobistym, popularność, dalekie podróże, przyjaciół na wyciągnięcie ręki... Czego chcieć więcej?

Nasi bohaterowie są tacy, jak my. Wciąż szukają odpowiedzi na pewne pytania, chociaż boją się mówić o tym otwarcie. Za zasłoną poczucia wyjątkowości i fejmu, lajków, subskrypcji i followersów, skrywają tragiczny obraz naszego pokolenia. Osiągnęli sukces, wybili się ponad przeciętność, są jedyni w swoim rodzaju… Jednak, kiedy nadejdzie czas, będą musieli skonfrontować się z najtrudniejszym przeciwnikiem, czyli swoją prawdziwą naturą. Podczas, wydawałoby się, niepozornych okoliczności nocy sylwestrowej, przyjdzie im zrzucić maski i odpowiedzieć sobie na jedno proste pytanie – co tak naprawdę daje mi szczęście?”

Szczegóły:
Twórcy:
Reżyseria: Elwira Iwanowska
Scenariusz: Bartosz Szeluga wraz z Kolektywem
Kostiumy i scenografia: Aleksandra Kukier
Charakteryzacja: Agnieszka Kozak
Technika: Patryk Grocki

Występują:
Lidia Barłoga
Elwira Iwanowska
Marcin Jurków
Michalina Karolińska
Piotr Sendra
Bartosz Szeluga

Partnerzy:
Ośrodek Działań Artystycznych Firlej
Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot

Pokolenie, które może wszystko - Kolektyw Twórczy Pawlacz
30 marca 2019 godz. 19:00
Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej"
ul. Grabiszyńska 56
53-504 Wrocław

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi