Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Porgy i Bess w TVP Kultura

powrót
Porgy i Bess w TVP Kultura

15 kwietnia 2018 r. zapraszamy do obejrzenia opery George'a Gershwina z 1935 roku pt. "Porgy i Bess" w reżyserii Franka Zamacony. Start o godz. 14:00 na TVP Kultura.

"Porgy i Bess" jest adaptacją powieści DuBose`a Heywarda - "Porgy". George Gershwin w zaskakujący sposób połączył muzykę jazzową, klasykę i blues tworząc znakomite dzieło, rozgrywające się pośród czarnoskórej społeczności Charleston w Karolinie Południowej w latach 20. XX w.
To przejmująca historia dramatycznych losów Bess, dziewczyny skazanej na ostracyzm przez mieszkańców miasteczka i niepełnosprawnego żebraka, który nie oglądając się na przeszłość, kocha ją wbrew wszystkim okolicznościom.

Wystawiony przez War Memorial Opera House w San Francisco spektakl jest adaptacją powieści DuBose Heywarda o tym samym tytule. George Gershwin w zaskakujący sposób połączył muzykę jazzową, klasykę i blues tworząc znakomite dzieło osadzone w realiach czarnoskórej społeczności.W role głównych bohaterów wcielili się: Laquita Mitchell (Bess), Eric Owens (Porgy), Chauncey Packer (Sportin’ Life), Lester Lynch (Crown) oraz Angel Blue (Clara).

Emisja: 15.04.2018, TVP Kultura, godz. 14:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi