Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Powstaje dokument o Krzysztofie Globiszu

powrót
Powstaje dokument o Krzysztofie Globiszu

Trwa właśnie zbiórka funduszy na krótkometrażowy film dokumentalnym pt. „Wieloryb”, który będzie opowiadał o pracy Krzysztofa Globisza, cenionego aktora oraz pedagoga, który w 2014 roku przeszedł udar, w wyniku czego doznał afazji - utraty zdolności mowy.

Po rocznej obecności na zajęciach profesora prowadzonych w murach krakowskiego AST, zdaliśmy sobie sprawę, że jest to niesamowite pole obserwacji nie tylko w relacji uczeń - pedagog. Treści bowiem jakie przekazuje profesor Globisz - choćby swoją postawą, wolą walki czy chęcią porozumienia powodują, że jego zajęcia nabierają uniwersalnego charakteru, niosą ze sobą naukę nie tylko dla przyszłych aktorów, ale również tych wszystkich, którzy chcą zobaczyć co dosłownie oznacza walka z samym sobą.

Jego zajęcia cieszą się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem, ponieważ postanowił on opracować na swoje potrzeby zupełnie nową technikę pracy z głosem i słowem. Sekret jego nowej metody tkwi w bardzo prostym zamyśle: pracuje ze studentami jak gdyby byli afatykami, każe im na nowo nauczyć się mówić. Taki stan rzeczy sprawia, że faktycznie zarówno Krzysztof Globisz jak i jego studenci startują z tego samego miejsca - jako małe dzieci, które wypowiedziały swoje pierwsze słowa, które na nowo zadziwiają się odkrywaniem piękna ich melodyki, jak i możliwością zamknięcia w nich emocji. Tworzą swój własny, odrębny język - język Krzysztofa Globisza.Krzysztof Globisz w jednym z wywiadów zapytany o jego zdaniem najpiękniejszy dźwięk na świecie, bez chwili namysłu odpowiedział - dźwięk wydawany przez wieloryby. W trakcie swojej rehabilitacji usłyszał o historii samotnika śpiewającego w częstotliwości 52 Hz i jego problemach z mówieniem - nie namyślając się długo postanowił go zagrać, a także stworzyć wspólnie ze studentami słuchowisko poświęcone ich wspólnej historii.

Film będzie opowiadał historię Krzysztofa Globisza udającego się w dwie podróże: pierwszą w roli pedagoga chcącego przekazać młodym ludziom dosłownie co oznacza walka z samym sobą oraz własnymi ograniczeniami i drugą: podróż na Islandię, w celu spotkania ze stadami wielorybów i być może skomunikowania się z tym jednym, osamotnionym, którego Krzysztof traktuje jak brata.

Jako, że kluczowym elementem naszego filmu ma być podróż Krzysztofa Globisza na Islandię celem konfrontacji z wielorybami, poszukujuemy dodatkowych środów na realizację naszego filmu.

Trwa zbiórka na portalu polakpotrafi.pl (link pod artykułem)
Środki zebrane na portalu Polak Potrafi zostaną w całości przeznaczone na opłacenie przelotów naszego bohatera i minimalnej ekipy zdjęciowej, transportów na miejscu, wynajmu dodatkowego sprzętu filmowego na Islandii, a przede wszystkim pozwolą nam na wynajęcie łodzi celem wypłynięcia na spotkanie z wielorybami.

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU
Zdjęcia wyjazdowe planujemy na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku.
Prace postprodukcyjne zamierzamy zakończyć do października 2020.

Wesprzyj projekt "Wieloryb"!
więcej: https://polakpotrafi.pl/projekt/wieloryb-film

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi