Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Pożar w burdelu w Krakowie!

powrót
Pożar w burdelu w Krakowie!
Pożar w Burdelu prezentuje

13, 14 i 15 stycznia 2016 r. zapraszamy do Krakowa do Teatr Łaźnia Nowa na spektakle POŻARU W BURDELU. Najbardziej znana trupa z Warszawy zagra gościnie koncert Żelazne Waginy oraz monodram "Duszpasterz Hipsterów".

POŻAR W BURDELU to trupa teatralna założona przez Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego w 2012 roku. Zespół tworzy kolejne przedstawienia w ramach cyklu, liczącego sobie już ponad trzydzieści odcinków. Każdy odcinek jest odrębną całością, a zarazem opowiada o losach stałych postaci - specyficznych mieszkańców Warszawy. Bazyliszek, zamożni mieszkańcy strzeżonego osiedla, miejscy dziwacy, przedstawiciele władzy, terapeuta miasta i inni – wszyscy pod wodzą BurdelTaty kochają się, nienawidzą, zabijają, zmartwychwstają i przeżywają najdziksze przygody. Wspaniały zespół aktorski, muzyka na żywo, fajerwerki inteligentnego humoru oraz iskry erotycznego napięcia. To trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć.

Duszpasterz Hipsterów – 13.01.16, godz. 19.00
Reżyseria: Michał Walczak
Scenariusz: Maciej Łubieński i Michał Walczak
Występuje: Andrzej Konopka
Jasna twarz polskiego kościoła zaprasza na odlotowe nabożeństwa, wirtuozerskie kazania i efektowne nawrócenia, czyli pierwszy katolicki stand-up! Duszpasterz hipsterów odsłoni kulisy życia księdza w wielkim mieście, oprowadzi po swoim katohipsterskim lofcie i odbędzie metafizyczną podróż na peryferie kościoła, by rozwikłać zagadkę tajemniczego zakonu Księży Wyklętych. Czy księdzu Markowi uda się utrzymać jedność kościoła? Czy cud w Legnicy zostanie uznany przez Watykan?

Żelazne waginy – 14, 15.01.16, godz. 19.00
Reżyseria: Michał Walczak
Scenariusz: Maciej Łubieński i Michał Walczak
Muzyka: Michał Gorczyński
Występują: Monika Babula, Karolina Czarnecka, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska
Kostiumy: Joanna Kotowicz
Make-up i fryzury: Weronika Piechota i Beata Borowska

Po burzliwym rozwodzie ze Zdzisławem Metro, Paula rzuca się do Wisły, zostaje odratowana przez Chudego Wojtka, ale zapada w śpiączkę. Budzi się po wielu miesiącach w szpitalu Świętej Rodziny, w Warszawie przyszłości, rządzonej przez komisarza Andrzejczuka. W podziemiach spotyka Dziewczyny z Charlotte, więzione przez profesora Maxa Hardkora, który testu...je na nich nacjotechnologię – zapładnia je nasieniem bohaterów, by stworzyć Nadpolaków. Przyjaciółki uciekają ze szpitala w przebraniu sanitariuszek, mijając zgliszcza Placu Zbawiciela, na których grasują hordy żołnierzy wyklętych i kiboli. Przeprawiają się na Dziką Stroną Wisły, gdzie gromadzą się rebelianci, których przywódczynią jest legendarna Szamanka Miasta. Ściga ich bezlitosny komisarz Andrzejczuk ze swoim przydupasem Augustyniakiem. Kiedy szarlotki docierają do centrum dowodzenia rebelią, w dawnym solarium na Placu Hallera, okazuje się że bunt słabnie – coraz więcej rebeliantek daje się przekupić programem 500 plus. Wraz z Szamanką Miasta postanawiają założyć punkband Żelazne Waginy i uderzyć w tyranię Andrzejczuka feministycznymi protest songami, które zmobilizują kobiety do działania. Czy Dziewczynom z Charlotte uda się porwać tłumy i stać Żelaznymi Waginami? A może za późno na bunt? Czy piosenka może być narzędziem walki?

13-15 stycznia 2017 r. godz. 19:00
Teatr Łaźnia Nowa
os. Szkolne 25
31-977 Kraków

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi