Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Pożegnania PREMIERA Teatr Telewizji 4.06

powrót
Pożegnania PREMIERA Teatr Telewizji 4.06

4 czerwca 2018 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierę pt. "Pożegnania". Będzie to realizacja telewizyjna spektaklu Teatru Narodowego w Warszawie, który miał premierę 8 września 2012 roku. Występują: Patrycja Soliman, Marcin Hycnar, Ewa Konstancja Bułhak.

Agnieszka Glińska opowiada o niespełnionej miłości i o końcu starego świata, który za sprawą II wojny światowej zostaje zastąpiony nowym. Reżyserka ukazuje los inteligenta polskiego w tym przełomowym momencie i jednocześnie rysuje sugestywny obraz przedwojennej i powojennej Polski.

W maju 1939 roku zbuntowany Paweł, chłopak z warszawskich wyższych sfer, spotyka w nocnym lokalu Lidkę – fordanserkę, dziewczynę z Pragi. Razem uciekają do podmiejskiego pensjonatu, jednak tę burzliwą znajomość przerywa interwencja ojca, przerażonego, że taka dziewczyna zniszczy synowi życie. „Świata nie da się zmienić” – powtarzają Pawłowi wszyscy dookoła. Jednak chłopak uważa inaczej. Pragnie wyrwać się z konwenansów, tęskni do niezwykłych przeżyć, uprawia grę z otoczeniem. Aż nagle wybucha wojna i dotychczasowy porządek rzeczy zostaje całkowicie wywrócony. A co zostało z ich miłości?

Spektakl jest jednym wielkim pasmem pożegnań – pożegnaniem młodości, złudzeń, marzeń, buntu i odchodzącej, bo unieważnionej przez wojnę rzeczywistości. Także pożegnaniem naiwnej wiary, że jednostka może zmienić świat i że wszystko jest dozwolone i możliwe.

Szczegóły:
Autor: Stanisław Dygat
Adaptacja: Agnieszka Glińska, Tomasz Szczepanek
Reżyseria: Agnieszka Glińska
Scenografia: Magdalena Maciejewska
Kostiumy: Agnieszka Zawadowska
Zdjęcia: Wojciech Staroń
Obsada: Patrycja Soliman (Lidka), Marcin Hycnar (Paweł), Ewa Konstancja Bułhak (Róża), Krzysztof Stelmaszyk (Ojciec), Dorota Landowska (Gospodyni), Dominika Kluźniak (Mika/Dodo), Beata Fudalej (Maryna), Jerzy Łapiński (Profesor), Jacek Różański (Półkownik), Paweł Paprocki (Miki/Mirek), Joanna Kwiatkowska-Zduń (Lola), Sławomira Łozińska (Fordanserka/Uchodźca), Magdalena Warzecha (Fordanserka/Celina), Karol Pocheć (Cachard) oraz Joanna Gryga, Anna Wojnarowska, Grażyna Kopeć, Marzena Gorska, Grzegorz Kwiecień

PREMIERA: 4. czerwca 2018, TVP1, godz. 20:35

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi