Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Prapremiera Przypadku Mikołaja Ś.

powrót
Prapremiera Przypadku Mikołaja Ś.

9 grudnia w Teatrze Animacji odbędzie się prapremiera „Przypadku Mikołaja Ś." Maliny Prześlugi w reż. Julii Szmyt. Czego możemy się spodziewać? To świąteczny musical, pełen niezwykłych zwrotów akcji, zabawnych nieporozumień i znanych wszystkim bohaterów Bożego Narodzenia, którzy muszą zmierzyć się z nie lada wyzwaniem...

Został jeden dzień do Świąt, a Szef Wszystkich Szefów, Święty Mikołaj stracił pamięć! Nie wie kim jest, nie wie gdzie jest i po co, a dopóki sobie tego nie przypomni, Święta na całym świecie stoją pod znakiem zapytania! Na ratunek Mikołajowi w te pędy ruszają jego dzielne Elfy, zapraszając do pomocy m.in. takie postaci, jak Stary Piernik, nieco sfrustrowany swoim miejscem w zaprzęgu renifer (bynajmniej nie Rudolf), znoszona Skarpetka, marząca, by być tą świąteczną i pełną prezentów, a nawet różnej maści chóry: pierogów, śledzi czy orzechów włoskich. W przypadek Mikołaja angażuje się niezliczona ilość bożonarodzeniowych istot i na szczęście, jak to w takich historiach bywa, wszystko kończy się dobrze, a Mikołaj wraz z przyjaciółmi i całą zgromadzoną w teatrze widownią, przypominają sobie w czym tak naprawdę tkwi duch i magia Bożego Narodzenia. I niekoniecznie chodzi tu o prezenty!

Spektakl wypełniają piosenki, nawiązujące do świetnie wszystkim znanych szlagierów, a także te zupełnie nowe i od razu wpadające w ucho. W tej opowieści nie sposób się nudzić, a z teatru wychodzi się z sercem przepełnionym świątecznym ciepełkiem.

Szczegóły:
tekst: Malina Prześluga
koncepcja: Malina Prześluga, Artur Romański
reżyseria: Julia Szmyt
scenografia: Igor Fijałkowski
muzyka: Michał Wereda, Piotr Klimek
choreografia: Bartosz Dopytalski
asystent reżysera: Artur Romański

obsada:
Marta Berthold
Julianna Dorosz
Alicja Helfojer
Aleksandra Leszczyńska
Katarzyna Romańska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Piotr Grabowski
Artur Romański
oraz
Adam Jełowiecki
Jerzy Więckowski

Rekomendowany wiek Widzów: od 4 lat

Prapremiera 9 grudnia 2023
Teatr Animacji
Poznań

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi