Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Prapremiera Wilq Superbohater w Teatrze Śląskim

powrót
Prapremiera Wilq Superbohater w Teatrze Śląskim
"Wilq Superbohater", reż. Remigiusz Brzyk, Teatr Śląski

Po "Staś i Zła Noga" Teatr Śląski znów sięga po komiks aby zaadaptować go na teatralną scenę. Tym razem na warsztat została wzięta kultowa postać stworzona przez rodzeństwo Minkiewiczów czyli Wilq Superbohater. Prapremiera spektaklu w reżyserii Remigiusza Brzyka zaplanowana jest na 12 listopada 2019r.

Z Opola do Katowic? Dziwnym nie jest. Gdy na niebie pojawia się znak żółwia, wiedz, że coś się dzieje. Bo Wilq nosi znak żółwia i nie ma się tu nad czym zastanawiać. Wilq bardziej lubi nazwę Wilq, ale woli znak żółwia niż Wilq’a. Ma do tego prawo. W końcu to najlepszy polski superbohater. Najlepszy polski superbohater w Opolu. Ale tym razem wyląduje w Katowicach, by zmierzyć się z Doktorem Wyspą, kosmitami, groźnymi zarazkami, komisją WKU, aktorami, fanami komiksu i kogo tam jeszcze diabli nadadzą. Bo to właśnie on – Wilq Superbohater. Gwarantujemy mnóstwo słów na K., S., P., J., a nawet na H.! Zostaliście ostrzeżeni…

Kultowy komiks Bartosza i Tomasza Minkiewiczów, który w ciągu ostatnich 20 lat zdążył obrazić wszystkich w tym kraju, po raz pierwszy na teatralnej scenie! Reżyseruje Remigiusz Brzyk, adaptuje Michał Kmiecik. Jak mówią twórcy: „To będzie przedstawienie o strachu, o społecznych lękach i fobiach, o niedopasowaniu i agresji, która nie jest na nie odpowiedzią. Ale też trochę jest”.

Uwaga! Spektakl tylko dla widzów pełnoletnich!

Wilq Superbohater
Teatr Śląski w Katowicach, Duża Scena
premiera: 12 listopada 2019r.
autorzy: Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz

tekst: Michał Kmiecik
reżyseria: Remigiusz Brzyk
scenografia i kostiumy: Iga Słupska, Szymon Szewczyk
muzyka: Jacek Grudzień

Obsada: Bartłomiej Błaszczyński, Katarzyna Brzoska, Grażyna Bułka, Piotr Bułka, Dariusz Chojnacki, Barbara Lubos, Wiesław Sławik, Violetta Smolińska, Marcin Szaforz, Mateusz Znaniecki.

Bilety w cenie 20-60 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień spektaklu: 11 listopada (pokaz przedpremierowy), 12 listopada (premiera), 13 listopada.

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi