Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

prawie my PREMIERA w Krakowskiej AST

powrót
prawie my PREMIERA w Krakowskiej AST

16 stycznia 2018 r. zapraszamy na pierwszą tegoroczną premierę w AST, będzie to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego AST w Krakowie pt. "prawie my". Reżyseria Marcin Wierzchowski.

Od 23 lat (z grubsza) jesteśmy w podróży. Tak długo czekaliśmy, by znaleźć się wreszcie w tym miejscu - i oto prawie jesteśmy! Nasze ciało wślizguje się w czas, w którym każdego dnia więcej komórek obumiera, niż się rodzi. Stoimy na progu lub, jeśli kto woli, siedzimy okrakiem na płocie. Pomiędzy dzieciństwem, którego zapach wciąż jeszcze jest tak bliski, a dorosłością, której ciężar przeważa nas do przodu tak bardzo, że trzeba uważać, żeby nie upaść na twarz. Stercząc na płocie, oglądamy się za siebie i widzimy siebie, umorusanych piaskiem i lodami, oraz naszych rodziców - w strojach, których im zazdrościmy, i we fryzurach, które do dziś mamy im za złe - młodych i, jak my dzisiaj, pełnych życia i marzeń, i obaw. A potem patrzymy przed siebie i znów widzimy siebie - w kącikach oczu mamy kurze łapki, mięsień piwny urósł, w ogóle przybyło nam kilka kilogramów (smutku) i jakoś więcej w nas kruchości. Już prawie dotarliśmy, już wleźliśmy na ten graniczny płot. Za chwilę będziemy już tam. Za chwilę będziemy rodzicami. Naszymi rodzicami. Prawie.
Spektakl tworzą dwie części. Pierwsza z nich – niefabularna – inspirowana jest wywiadami aktorów z własnymi rodzicami; druga – fabularna – jest fantazją na temat przyszłości pokolenia, do którego aktorzy należą.

Szczegóły:
Scenariusz: Giovanni Pierangeli i Marcin Wierzchowski
Reżyseria: Marcin Wierzchowski
Dramaturgia: Giovanni Pierangeli
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Kochańczyk
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Zdjęcia: Bartek Cieniawa
W opracowaniu grafiki wykorzystano obraz Zbigniewa Sałaja, prof. ASP w Krakowie
Występują: Magdalena Fennig, Emma Giegżno, Dominika Handzlik, Kamila Janik, Katarzyna Nejman, Magdalena Osińska, Dawid Chudy, Mikołaj Kubacki, Patryk Michalak, Michał Pawlik, Antoni Sałaj.

Premiera: 16 stycznia 2018 r.,
Scena im. St. Wyspiańskiego,
ul. Straszewskiego 22
Kraków

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi