Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiera Dwunastu gniewnych ludzi w Gliwicach. KONKURS

powrót
Premiera Dwunastu gniewnych ludzi w Gliwicach. KONKURS
"Dwunastu gniewnych ludzi", reż. Adam Sajnuk, Teatr Miejski

12 grudnia 2019r. na Dużej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach odbędzie się premiera dramatu sądowego "Dwunastu gniewnych ludzi" Reginalda Rose'a w reż. Adama Sajnuka.

"Dwunastu gniewnych ludzi" to teatralne przedstawienie telewizyjne napisane przez Reginalda Rose'a. W 1957r. na podstawie scenariusza przedstawienia powstał film, który dzisiaj uważany jest za arccydzieło kinematografi, dzieło kultowe. I to nie tylko pod względem zdjęć, sposobu prowadzenia kamery ale przede wszystkim na doskonałą historię która jest tutaj przytaczana. A teraz, już za niecałe dwa tygodnie, w Teatrze Miejskim w Gliwicach będzie można na żywo zobaczyć ten niesamowity spektakl.

Cała historia opowiada o sprawie chłopaka, który zostaje oskarżony o zabójstwo ojca. W zasadzie to jego sprawa jest już przesądzona, wszystkie rzeczy czyli dowody i zeznania świadków wskazują na winę oskarżonego. Teraz wszystko zostaje zostawione pod rozwagę dwunastu przysięgłych, którzy w sali obrad muszą podjąć jednogłośną decyzję czy uznają oskarżonego winnym (i tym samym skazać go na karę śmierci) czy też uniewinnią go. Mimo tak mocnych dowodówl jeden z przysięgłych ma pewne wątpliwości i zaczyna je omawiać z pozostałymi jedenastoma, a w trakcie rozmowy na sprawę zaczyna padać inne światło.


KONKURS
Dla czytelników TerazTeatr.pl mamy podwójne zaproszenie (za symboliczne 1zł/os, płatne przy odbiorze zwycięskich zaproszeń) na popremierowy pokaz spektakl "Dwunastu gniewnych ludzi" 13 grudnia 2019r. na godz. 19.00, odgrywany na Dużej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwcach. Prosimy o wysłanie maila konkursowego. W odpowiedzi podajemy odpowiedź na pytanie: W jakich spektaklach Teatru Miejskiego w Gliwicach możemy jeszcze oglądać aktorów występujących w sztuce "Dwunastu gniewnych ludzi"? Prosimy podać przynajmniej jedną osobę i nazwę spektaklu w którym można tę osobę oglądać. Konkurs trwa do 03.12.2019 do godz. 14:00. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zwycięzcę o wygranej poinformujemy osobiście.

Odpowiedzi prosimy przysyłać na mail: konkurs@terazteatr.pl
W temacie: Dwunastu gniewnych ludzi KONKURS
W treści: Odpowiedź, imię i nazwisko uczestnika.

Dwunastu gniewnych ludzi
Teatr Miejski w Gliwicach, Duża Scena
premiera: 12-12-2019r.

scenariusz: Reginald Rose
reżyseria: Adam Sajnuk
scenografia: Katarzyna Adamczyk
muzyka: Michał Lamża

Obsada: Kamilla Baar (gościnnie), Stanisław Brudny*, Karolina Olga Burek, Maria Ciunelis (gościnnie), Przemysław Chojęta (gościnnie), Izabela Dąbrowska (gościnnie), Mariusz Galilejczyk, Marta Klubowicz (gościnnie), Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Krzysztof Prałat, Błażej Wójcik.

Bilety w cenie 35-70 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień sztuki: 12-15 grudnia, 09-11 stycznia.

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi