Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

PREMIERA Ich czworo. Reality show

patronat TerazTeraz
powrót
PREMIERA Ich czworo. Reality show
Teatr Miejski w Gliwicach

22 września 2017 r. zapraszamy na premierę inspirowaną twórczością Gabrieli Zapolskiej - Teatr Miejski w Gliwicach wystawi "Ich czworo. Reality show". Spektakl uwspółcześniono i wystylizowano w klimacie filmów David Lyncha. Będzie to ekscytujący początek sezonu 2017/2018. Patronat TerazTeatr.pl

Anna – od kilku lat zamężna, matka 8 letniej Lili, zgłasza swoją rodzinę do nowego reality show „Głupi ludzie”. Wierzy, że sztab telewizyjnych specjalistów pomoże na nowo porozumieć się z mężem Jerzym i ocali ich związek. Pomoc okazana przez producentów show jest jednak pozorna. Walcząc o oglądalność, prowokują sytuacje, które wywołują konflikty, ujawniają namiętności. Podsuwając bohaterom – lowelasa Fedeckiego, przyjaciółkę Manię – tworzą okazję do zdrady. Żona, mąż i ich córka z czasem nie wiedzą już co jest prawdą, a co zaaranżowaną sytuacją. Zdarzenia wymykają się spod kontroli. Jak daleko posuną się producenci, by osiągnąć finansowy sukces? Czego dowiedzą się o sobie Anka i Jerzy? I kim jest tajemniczy Pan Królik – który nie opuszcza telewizyjnego studia?Klasyczna tragi-farsa Gabrieli Zapolskiej, zostaje wpisana we współczesny ramy, odsłaniając intrygujące znaczenia. Spektakl Julii Mark, z przesyconą złotem scenografią Agaty Skwarczyńskiej (laureatki nagrody głównej na World Stage Design 2017 w Tajpej) – nawiązujący do klimatu filmów David Lyncha, stanowi podróż w przestrzeń głęboko skrywanych namiętności, kompleksów. Fragmenty tekstu napisane w 1907 roku przez Zapolską, zostają połączone z współcześnie wykreowanymi dialogami. Konwencja telewizyjnego show, stanowi jedynie pretekst, do tworzenia atrakcyjnego i nowocześnie opowiedzianego widowiska teatralnego. Ruch sceniczny do spektaklu stworzył dobrze znany w Gliwicach – Jarosław Staniek.

Szczegóły:
Ich czworo. Reality show
scenariusz inspirowany dramatem Gabrieli Zapolskiej
reżyseria: Julia Mark
dramaturgia: Mira Mańka i zespół
scenografia: Agata Skwarczyńska
muzyka: Wojciech Długosz
ruch sceniczny: Jarosław Staniek
asystentka reżyserki: Mira Mańka
produkcja: Patrycja Wróbel
inspicjent: Marek Migdał
występują: Alina Czyżewska (Żona), Patryk Kulik (Mąż), Aleksandra Maj (Mania), Grzegorz Kliś (Fedycki), Karolina Burek (Sandra), Robert Zawadzki (Królik), Zosia Kubacka/ Agatka Kampka (Lila)

Premiera: 22 września 2017
Teatr Miejski w Gliwicach

Patronat TerazTeatr.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi