Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiera książki „W krainie czaru i uśmiechu..."

powrót
Premiera książki  „W krainie czaru i uśmiechu...

17 maja 2018 r. o godz. 17:00 w Operze na Zamku w Szczecinie odbędzie się premiera książki „W krainie czaru i uśmiechu, czyli dwie dekady Teatru Muzycznego na Potulickiej” autorstwa szczecińskiej dziennikarki Krystyny Pohl. Spotkanie z autorką poprowadzi dyr. Opery na Zamku Jacek Jekiel. Na miejscu będzie można oczywiście kupić książkę wraz z autografem.

Książka „W KRAINIE CZARU I UŚMIECHU, czyli dwie dekady TEATRU MUZYCZNEGO NA POTULICKIEJ” to niezwykła opowieść o nieprzemijającej magii teatru, urodzie operetki i tęsknocie za nią. Opowieść barwna, pełna emocji i bogato ilustrowana. Wiele z ponad dwustu fotografii jest publikowanych po raz pierwszy.

Te dwie dekady (teatr istniał do kwietnia 1978 roku) to 71 premier, pięć tysięcy pięćset przedstawień i ponad trzy miliony widzów. Szczecinianie kochali to miejsce. Znajdowali tam radość, wesoły śpiew, wpadającą w ucho muzykę, oklaskiwali ulubionych artystów. Teatr na Potulickiej był dla nich „krainą czaru i uśmiechu”. Dawni widzowie oraz artyści ciągle wspominają go z wielkim sentymentem. Autorka postanowiła odtworzyć tamtą atmosferę. Dotarła do kilkudziesięciu osób, dawnych pracowników i widzów. Namówiła je do rozmów. I tak powstała książka utkana ze wzruszających wspomnień, zabawnych anegdot, ciekawych historyjek. Autorka rozmawiała m.in. z Ireną Brodzińską, Ryszardem Karczykowskim, Marią Popławską, Krystyną Demską, Moniką Myszkowską, Ewą Rossa-Gowor, Henrykiem Walentynowiczem, Wiesławem Łągiewką.

Ta książka to także reporterski zapis kawałka kulturalnej historii Szczecina.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi