Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiera Mayday oraz gala To tylko Twist w Bielsku-Białej

powrót
Premiera Mayday oraz gala To tylko Twist w Bielsku-Białej
"Mayday", reż. W. Mazurkiewicz, Teatr Polski

Teatr Polski w Bielsku-Białej jak co roku podczas sylwestra prezentuje swoim widzom przedpremierowo swój najnowszy spektakl komediowy. W tym roku będzie to słynny „Mayday” Raya Cooneya w reż. Witolda Mazurkiewicza.

Po raz pierwszy „Mayday” trafił na afisz Teatru Polskiego w 1993 roku (reż. Stefan Szaciłowski) i przez lata bił rekordy popularności, bawiąc bielskich widzów do łez. W 2001 spektakl został wznowiony i wrócił na scenę ku radości rzesz fanów zabawnych perypetii taksówkarza – bigamisty. Teraz 5 stycznia 2018r. (a przedpremierowo 31 grudnia 2018r. podczas Sylwestra w teatrze, oraz 3 i 4 stycznia 2019r.) jeden z największych przebojów komediowych Teatru Polskiego wraca na scenę w nowej realizacji (reżyseruje Witold Mazurkiewicz) i nowej obsadzie.

Najlepsza farsa pióra mistrza gatunku – Raya Cooneya to historia londyńskiego taksówkarza-bigamisty, który posługując się skomplikowanym harmonogramem, wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet jednocześnie. Do czasu. Na skutek wypadku samochodowego jego tajemnica wychodzi na jaw, a bohater dokonuje karkołomnych wysiłków, aby ukryć podwójne życie przed policją, mediami, a przede wszystkim przed dwoma kochającymi go żonami. Nawet jeśli perypetie Johna Smitha są już widzom znane, z pewnością warto obejrzeć je w nowej odsłonie i przekonać się, czy jedna z najlepszych i najczęściej granych na świecie fars bawi wciąż tak samo, a może bardziej?

Mayday
Teatr Polski w Bielsku-Białej, Duża Scena
Premiera: 5 stycznia 2018r.

Autor – Ray Cooney
Przekład – Elżbieta Woźniak
Reżyseria – Witold Mazurkiewicz
Scenografia i kostiumy – Jerzy Rudzki
Opracowanie muzyczne – Witold Mazurkiewicz

Obsada: Anna Guzik-Tylka, Oriana Soika, Sławomir Miska, Michał Czaderna, Tomasz Lorek, Grzegorz Sikora, Witold Mazurkiewicz, Jadwiga Grygierczyk


Dodatkowo początkiem stycznia oraz w połowie lutego widzowie będą mogli oglądać spektakl „Mayday” w połączeniu z galą „To tylko Twist” w której śpiewający znakomicie aktorzy Teatru Polskiego zabierają widzów w kolorowe lata 60. – czasy dzieci kwiatów, mini spódniczek, a przede – wszystkim niezapomnianych przebojów, takich jak: „Czarny Alibaba”, „Nie bądź taki szybki Bill”, „Trzynastego” i wiele innych. Koncert wyreżyseruje Iwona Runowska, a wystąpią: Maria Suprun, Anna Guzik-Tylka, Marta Gzowska-Sawicka, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Rafał Sawicki, Lomasz Lorek, Adam Myrczek i Grzegorz Margas.

Kolejne dni wystawiania spektaklu „Mayday”: 8-10 stycznia, 14 lutego.
Kolejne dni wystawiania spektaklu „Mayday” wraz z galą „To tylko Twist”: 3-4 stycznia, 6-7 stycznia, 15-17 lutego.

Serdecznie zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi