Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiera na dzień dobry w Gliwicach

powrót
Premiera na dzień dobry w Gliwicach

Powolne odmrażanie uczy też cierpliwości. Zwłaszcza widzów teatralnych. Pierwsze spektakle, jakie będą mogły się odbyć w siedzibach teatrów planowane są dopiero na 29 maja 2021 r. To aż (i tylko) trzy tygodnie.
Teatr Miejski w Gliwicach planuje dla swoich widzów bardzo intensywny czerwiec, bo może być to również ostatnia okazja do spotkania przed wakacjami. Dlatego już dziś warto sprawdzić kalendarze i zarezerwować sobie jeden (lub kilka) teatralnych wieczorów. Wśród czerwcowych propozycji pojawią się tytuły już znane, takie „Plotka”, „Tuwim dla dzieci” czy „Pod kolor”, ale też dwie premiery skierowane do widzów dorosłych.

Już 29 maja Teatr gliwicki zaprasza na dwukrotnie już przesuwaną premierę „Ożenku” Mikołaja Gogola, w reż. Pawła Aignera. To klasyczna komedia i satyra na obyczajowość XIX-wiecznej Rosji, w której męsko – damskie relacje przypominają istne targowisko próżności. I choć pięknie się tu mówi o uczuciach, to w gruncie rzeczy ważne jest kto, z kim i za ile. Pomimo upływu czasu, zmiany kostiumów i konwenansów społecznych ta opowieść wydaje się wciąż szalenie aktualna.
Kolejna propozycja, nad którą pracuje właśnie zespół Teatru Miejskiego w Gliwicach, to spektakl „Amadeusz” Petera Shaffera w reżyserii Norberta Rakowskiego. Zanurzamy się w dziele tworzenia muzycznego testamentu, dworskich intryg, eksplozji i destrukcji geniuszu. Sztuka, którą będą Państwo mogli zobaczyć już w czerwcu, to historia wielkiej, teatralno – muzycznej rywalizacji dwóch artystów, Antonio Salierego i Amadeusza Mozarta. W rolach głównych antagonistów wystąpią Błażej Wójcik (Salieri) i Mateusz Trzmiel (Amadeusz).
Sezon zakończymy współcześnie i komediowo. W ostatni weekend czerwca na Dużą Scenę wraca „Plotka” Francisa Vebera, w reżyserii Cezarego Ibera.
Głównym bohaterem jest tu… księgowy – Pignon, ciamajda i życiowy nieudacznik, którego zostawiła żona, a syn nie chce mieć z nim nic wspólnego. Na domiar złego chcą go zwolnić z pracy. Ba, nawet samobójstwa nie potrafi popełnić. I nagle na ratunek przychodzi plotka… Dobrze uszyty fake news niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienia z dnia na dzień losy Pignona. A przy tym obnaża w groteskowy sposób nasze społeczne zachowania, powierzchowne opinie i stereotypy.
Nie zapominając o młodych widzach, Teatr Miejski w Gliwicach ma przygotowane na czerwiec dwie propozycje familijne: „Pod Kolor” – kreatywny spektakl, w których wspólnie odkrywamy nowe dźwięki, barwy i słowa oraz „Tuwim dla dzieci”, gdzie w muzyczno – plastycznej gonitwie widzowie mają okazję spotkać się z jednym ze swoich ulubionych poetów.

Sprzedaż biletów na wszystkie spektakle rusza już 11 maja. Zachęcamy przede wszystkim do zakupów online na stronie www.teatr.gliwice.pl.
Czynna jest również kasa Teatru w Kinie Amok w Gliwicach (Dolnych Wałów 3). Wszelkie pytania odnośnie repertuaru oraz rezerwacji prosimy kierować mailowo lub telefonicznie do naszego Biura Obsługi Widzów: tel. 32 230 49 68 / bow@teatr.gliwice.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi