Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiera "Pokory" Szczepana Twardocha w Teatrze Śląskim

powrót
Premiera
"Pokora", reż. Robert Talarczyk, Teatr Śląski

Już dzisiaj, 11 czerwca o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Śląskiego zobaczyć będzie można prapremierę "Pokory" w reż. Roberta Talarczyka, na podstawie powieści Szczepana Twardocha.

Stary świat umarł, a nowego nie widać wciąż na horyzoncie. Nie ma już powrotu, ale nie da się też uczynić kroku naprzód. Snujemy się w oparach dławiącej bezsilności. Czy możemy jeszcze mieć nadzieję na narodziny nowego? Na wyrwanie się z tej słabości? Czy raczej pozostaniemy już na zawsze w tej nieokreślonej przestrzeni pomiędzy? Tam, gdzie powita nas Alois Pokora, śląski człowiek bez właściwości, i jego demony. A może to nasze demony? Może to właśnie wspólnota słabych, której jesteśmy częścią, jest kluczem do tej historii. Historii człowieka bez tożsamości, bez siły, bez potencjału zmiany. Historii człowieka, który jak powietrza potrzebuje zależności i poczucia podporządkowania. Historii niewolnika.
Myślicie, że jesteście lepsi, bo macie kontrolę nad swoim życiem? On też tak myślał…

Adaptacją powieści na deski teatru zajął się sam autor czyli Szczepan Twardoch. W zasadzie jak sam przyznaje, to napisał sztukę na kanwie swojej najnowszej powieści. Z kolei Robert Talarczyk, który reżyseruje ten spektakl dołożył do produkcji swoje spojrzenie na to dzieło, poprzesuwał pewne akcenty widoczne w "Pokorze" dzięki czemu widzowie będą mogli odbierać tę książkową historię zupełnie inaczej niż wczytując się w pierwotny tekst.


Teaser "Pokory" w reż. R. Talarczyka, Teatr Śląski w Katowicach

Pokora
Teatr Śląski w Katowicach, Duża Scena
premiera: 11-06-2021r.

Szczepan Twardoch - adaptacja
Robert Talarczyk - reżyseria
Miuosh - muzyka
Katarzyna Borkowska - scenografia, reżyseria świateł
Konrad Parol - kostiumy
Tomasz Jan Wygoda - choreografia
Maria Machowska, Piotr Roszczenko - światło
​Marcin Łyczkowski, Mirosław Witek - dźwięk

Obsada: Henryk Simon, Aleksandra Przybył, Dariusz Chojnacki, Agnieszka Radzikowska, Kamil Suszczyk, Michał Piotrowski, Marek Rachoń, Dawid Ściupidro, Klara Williams, Piotr Bułka, Arkadiusz Machel, Andrzej Ogłoza, Grzegorz Przybył, Marcin Szaforz /​ Zbigniew Wróbel, Paweł Kempa, Hubert Skonieczka, Michał Czyż / Andrzej Ogłoza, Dorota Chaniecka, Marcin Gaweł, Jakub Gajewski, Paweł Kozłowski, Emil Owczarek, Dawid Tas.

Bilety w cenie 15-50 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień sztuki: 11 czerwca (premiera), 12-14 czerwca, 19-20 czerwca.

Gorąco zapraszamy

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi