Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiera Śmierci na gruszy

powrót
Premiera Śmierci na gruszy

11 sierpnia 2022 r. o godz. 20:00 zapraszamy na premierę spektaklu „Śmierć na gruszy” wg dramatu Witolda Wandurskiego, która odbędzie W Rzeszowie w ramach festiwalu Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor (plac przed teatrem).

Zespół Teatru Przedmieście sięga po zapomniany tekst Witolda Wandurskiego z kilku powodów. Jednym z nich jest próba nawiązania dialogu z dziedzictwem Józefa Szajny w rocznicę 100-lecia jego urodzin. Ten wielki twórca teatru plastycznego realizował wspomniany dramat co najmniej pięciokrotnie na różnych scenach w Polsce. Dlaczego? Co go intrygowało w tym tekście? Co powodowało, że Szajna nie mógł się rozstać z tą sztuką, że wystawiał ją wciąż na nowo?
Okazuje się, że podczas pracy nad spektaklem urzekła nas prostota ludowej opowieści, a jednocześnie groza i siła przekazu o ponadczasowej treści. Gdzieś na pograniczu jarmarcznej zabawy i średniowiecznego misterium, pomiędzy groteską i liryczną narracją ukazuje się dramatyczna prawda o ludzkim istnieniu. A śmierć odsłania swoje podwójne oblicze: niszczące i wybawicielskie.

Szczegóły:
autor: Witold Wandurski
reżyseria: Aneta Adamska-Szukała
scenografia: Paweł Sroka, Maciej Szukała
muzyka: Jakub Adamski
występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska, Paulina Grys, Kinga Szuberla, Kinga Waleń, Natalia Zachwieja, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała oraz Maksymilian Waleń

Bilety w cenie 25/20 zł dostępne na www.teatrmaska.pl

Zapraszamy serdecznie!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi