Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiera Teatru Jeszcze - WIĘZY

powrót
Premiera Teatru Jeszcze - WIĘZY

Teatr Jeszcze zaprasza 25 marca 2024 r. na premierę spektaklu „Więzy” według scenariusza i w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Teatr Jeszcze to grupa złożona z warszawskich nauczycieli i pracowników placówek edukacyjnych.

Grupa powstała i działa od trzech lat w ramach kursu doskonalącego „Realizacja autorskiego spektaklu teatralnego na bazie doświadczeń i pomysłów uczestników” organizowanego w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W 2022 r. zrealizowała spektakl „My, ludzie pandemiczni”, który był grany na deskach Teatru Stara Prochownia w Warszawie, a w 2023 r. spektakl „HierarchJA”, grany na scenie Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, oraz pokazywany w ramach Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych RELACJE 2023 w Stalowej Woli. Grupa podejmuje współczesne tematy społeczne, realizuje idee teatru partycypacyjnego, a jej spektakle są wynikiem wspólnej pracy kreacyjnej.

WIĘZY to opowieść o współczesnej rodzinie, w której nic nie jest takie, jak się na pozór wydaje. Rodzice siedzą właśnie przed gabinetem poleconego psychiatry, w którym ich córka rozmawia z lekarzem. Przeciążenie nauką, zmęczenie, może pokłosie pandemii. Takie kryzysy zdarzają się przecież często. Szczególnie młodym ludziom. Czy jednak na pewno to tylko sprawa najmłodszego pokolenia? A gdybyśmy spojrzeli głębiej? Dalej?

Nietypowa narracja spektaklu pozwala widzom zajrzeć do wnętrza bohaterów. Co dzieje się w głowie ojca, a co w głowie matki? Ich myśli i emocje przywołują kolejne obrazy - kolejne pokolenia i ich nieprzepracowane traumy, ukryte w dalekiej przeszłości.

Spektakl zadaje pytanie o naszą teraźniejszość, w kontekście przeszłych wydarzeń. Jak wpływają na nas trudne doświadczenia i skrzętnie skrywane tajemnice naszych przodków? I dlaczego nasze pokoleniowe uwarunkowania z „więzi” staja się „więzami”?

Realizacja przedstawienia została poprzedzona pogłębionymi warsztatami na temat naszych własnych doświadczeń i rodzinnych historii. Przyglądając się swoim rodzinnym konstelacjom, szukaliśmy szerszych reguł dotyczących charakterystyki kolejnych pokoleń Polaków. Jakim społeczeństwem jesteśmy? Co łączy nasze pokoleniowe spuścizny? I czy nie warto zacząć mówić o tym, co przemilczane?

Szczegóły:
REALIZATORZY:
Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka: Mikołaj Tabako
Konsultacje choreograficzne: Anna Gwarek
Reżyseria świateł: Radosław Sałasiński
Produkcja: Zosia Bardzińska
Koordynacja projektu: Beata Zuziak

Występują: Zosia Bardzińska, Ewa Borgosz, Anna Gwarek, Iwona Kowalczyk, Anna Leoniak, Katarzyna Liwska, Agnieszka Łagodowska, Agata Mandziewska, Iwona Młynarczyk, Anna Olszewska, Małgorzata Pacocha, Elżbieta Pawlik, Ludmiła Pietrus, Adriana Sadowska, Małgorzata Sasimowska, Arkadiusz Stawski, Karolina Zielińska

POKAZ PRZEDPREMIEROWY: 23.03 godz. 19.00
(pokaz gościnny w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2024)

PREMIERA: 25.03 godz. 19.00

MIEJSCE: Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego „Łazienkowska” ul. Łazienkowska 7, Warszawa

KOLEJNE POKAZY:
27.04 godz. 19.00
29.04 godz. 19.00
17.05 godz. 19.00 (pokaz w ramach w ramach Konferencji Teatralnej WCIES)
17.06 godz. 19.00

REZERWACJE:
Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji miejsc: rezerwacje@fundacjamlyn.pl

Projekt Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Fundacji Artystycznej MŁYN. Partnerem projektu jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego „Łazienkowska”

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr



^
Twoje sugestie i uwagi