Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiera w Chorzowie - Kura na plecach

powrót
Premiera w Chorzowie - Kura na plecach
"Kura na plecach", reż. Zbigniew Stryj, Teatr Rozrywki

W najbliższą sobotę 30 listopada 2019r., na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie premierowo zobaczyć będzie można komedię Freda Apke pt. "Kura na plecach" w reż. Zbigniewa Stryja.

"Kura na plecach" Freda Apke to wyjątkowo udane połączenie humoru sytuacyjnego rodem z rasowej farsy, błyskotliwych dialogów i głębokiej wiedzy psychologicznej na temat alchemii uczuć między kobietą i mężczyzną oraz ich dojmującego braku między mężem i żoną. Komedia, która wzruszy i tragedia, która rozśmieszy do łez.
 
Zawiedziony muzyk, którego opuściła żona zabierając dzieci, pociesza sąsiadkę w stanie szoku, która mówi mu, że... właśnie zabiła swojego męża. Uczynny sąsiad zrobi wszystko, żeby pomóc kobiecie. Zaryzykuje nawet współudział w zbrodni. I oto z chwili na chwilę obcujemy z najbliższą sobie parą pod słońcem, która ma do rozwiązania problem, dalece wykraczający poza dobrosąsiedzkie stosunki. Pan Bonsch w końcu uwierzy, że od dawna jest śmiertelnie zakochany w tytułowej bohaterce i musi ratować ją przed wyrokiem. Pani Kobald bardzo potrzebuje nowego impulsu w życiu, bowiem już dłużej nie chce udawać martwej, czyli być tytułową kurą na plecach… Zajmowanie się różami i rola kury domowej przy mężu-bankierze powoduje, że w jej głowie zaczyna żyć drugie „ja”.
 
Tymczasem Pan Bonsch jest coraz bardziej zainteresowany ciałem sąsiadeczki, które wymaga penetracji wzrokowej dla znalezienia śladów pobicia przez agresywnego małżonka, a kiedy ich nie znajduje, jako mężczyzna stuprocentowy namawia sąsiadkę, żeby spadła ze schodów. Zabawa w teatr nakręca się i rozkręca i zatacza serpentyny, a przecież chodzi o życie „maltretowanej” Pani Kobald. Dwoje sąsiadów, którzy jeszcze przed godziną nic nie wiedzieli o sobie nawzajem nakręcają sprężyny gry na maksa…

Kura na plecach
Teatr Rozrywki w Chorzowie, Mała Scena
premiera: 30 listopada 2019r.

tekst: Fred Apke
przekład: Marta Klubowicz
reżyseria: Zbigniew Stryj
scenografia i kostiumy: Magdalena Wiluś
reżyseria światła: Marek Mroczkowski

Obsada: Katarzyna Hołub, Mirosław Książek, Rafał Gajewski.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru ADiT Elżbieta Manthey w Warszawie.

Bilety w cenie 35-59 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień przedstawienia: 30.11, 01.12, 05-08.12, 29-30.01.2020.

Serdecznie zapraszamy.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi