Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiera Wyspy Kalina w Bielsku-Białej

powrót
Premiera Wyspy Kalina w Bielsku-Białej
"Wyspa Kaliny", reż. Agata Puszcz, Teatr Polski

W ten weekend, w sobotę 30 listopada 2019r. na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej zobaczyć będzie można monodram o słynnej Kalinie Jędursik pt. "Wyspa Kalina" w reż. Agaty Puszcz.

Symbol seksu, polska Marilyn Monroe, ale przede wszystkim utalentowana, charyzmatyczna aktorka. Kalina Jędrusik, kolorowy ptak w siermiężnej rzeczywistości PRL-u, wyróżniała się nieskrępowanym seksapilem, umiłowaniem wulgaryzmów i otwartym związkiem ze Stanisławem Dygatem. Wzbudzała skrajne emocje - kochało się ją lub nienawidziło. Plotka głosi, że sam towarzysz Gomułka rzucił popielniczką w telewizor na widok roznegliżowanej artystki. Artystki niedocenionej, zaszufladkowanej w precyzyjnie wymyślonym wizerunku seksbomby. Wiktoria Węgrzyn–Lichosyt zmierzy się z legendą Kaliny w monodramie autorstwa Zuzanny Bojdy - autorki „Ciało Bambina”, jednego z najciekawszych tytułów w naszym repertuarze; reżyseruje Agata Puszcz, a „Wyspa Kalina” będzie jej czwartą realizacją w Teatrze Polskim - poprzednimi były "Ciało Bambina", "Humanka" oraz "Pustostan".

Spektakl "Wyspa Kalina" powstaje w ramach projektu „Off-Road”. To pozostający obok głównego nurtu repertuaru cykl kameralnych przedstawień, prezentowanych na Małej Scenie, powstających z inspiracji aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W ramach tego cyklu zaprezentowano już trzy spektakle, które ciągle można oglądać na Bielskiej scenie tj. "Seks dla opornych" z małżeńskim duetem Marty i Rafała Sawickich, "Szaleństwo nocy letniej" z Orianą Soiką i Mateuszem Wojtasińskim, a także "Beztlenowce" w którym gra Piotr Gajos i Sławomir Miska.

Wyspa Kalina
Teatr Polski w Bielsku-Białej, Mała Scena
premiera: 30-11-2019r.

Tekst – Zuzanna Bojda
Reżyseria – Agata Puszcz
Scenografia – Szymon Szewczyk
Kostiumy – Iga Sylwestrzak
Aranżacje piosenek – Dawid Sulej Rudnicki

Obnsada: Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Piotr Matusik.

Bilety w cenie 25-35 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień spektaklu: 30 listopada, 01 grudnia, 03-05 grudnia, 09-12 stycznia, 20-23 lutego.

Serdecznie zapraszamy.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi