Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Premiery Teatru TV na wiosnę

powrót
Premiery Teatru TV na wiosnę

Premiery Teatru Telewizji w TVP1 na wiosnę. "Największy teatr na świecie" Wiosną widzowie TVP1 będą mogli zobaczyć w Jedynce kolejne premiery Teatru Telewizji. Będzie to m.in. „Lewiatan”, „Ravensbrück. Miasto Kobiet”,” Inne rozkosze” i „Rosyjski kontrakt”.

Podczas prezentacji wiosennej ramówki Telewizji Polskiej poinformowano także o nowościach Teatru Telewizji. Na antenie Jedynki będzie można oglądać kolejne premiery, przygotowane na zlecenie publicznego nadawcy. - Telewizja publiczna pełni szczególną rolę, choć mamy pandemię i nie ma teatru, a teatr nie gra (w tej chwili teatry są otwarte w reżimie sanitarnym od 12 lutego przy założeniu, że zajętych jest 50 proc. miejsc - przyp.red.). Pokażemy sztuki pisane specjalnie na zlecenie Telewizji Polskiej. To jest nasz brand, nasza duma, to jest największy teatr na świecie - zaznaczał podczas prezentacji wiosennej ramówki Jacek Kurski, prezes TVP.

Pierwszą z zapowiedzianych premier będzie „Lewiatan”, który będzie można zobaczyć w poniedziałek, 8 marca o 21.00. To telewizyjna adaptacja kryminału Borisa Akunina, autorstwa scenarzysty Cezarego Harasimowicza. Reżyserem spektaklu jest Bartosz Konopka, za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus. W rolach głównych będzie można oglądać Piotra Żurawskiego, Piotra Głowackiego, Karolinę Gruszkę, Jana Marczewskiego, Hiroaki Murakami, Marię Dębską czy Dominika Nowaka.

Kolejny spektakl zaplanowano na 22 marca - „Ravensbrück. Miasto Kobiet” to monodram w wykonaniu Barbary Prokopowicz, który jest oparty na wspomnieniach Wandy Półtawskiej „I boję się snów”. Akcja spektaklu skupia się na obozowej codzienności więźniarek - „królików doświadczalnych”, ofiar pseudomedycznych eksperymentów prowadzonych przez Niemców w Ravensbrück. Realizacja telewizyjna będzie odbywała się z Teatru Jaracza w Olsztynie, na podstawie wspomnień Wandy Półtawskiej „I boję się snów”. Za adaptację i reżyserię odpowiada Zbigniew Brzoza, a za realizację telewizyjną - Józef Kowalewski.

Natomiast w kwietniu w Teatrze Telewizji będzie można oglądać „Inne Rozkosze” w reżyserii Artura Więcka, który miał premierę w 2016 roku w Teatrze STU. Będzie to spektakl na podstawie powieści Jerzego Pilcha „Inne rozkosze” w reżyserii Artura „Barona” Więcka. W opowieści o pokusach, pogoni za przyjemnościami i za wolnością będzie można podziwiać: Tomasza Schimscheinera, Magdalenę Walach, Dominikę Bednarczyk, Marka Litewkę, Annę Tomaszewską, Olgę Więcek, Edwarda Linde – Lubaszenko, Marię Pawłowską, Andrzeja Roga.

Także w kwietniu emitowany będzie „Rosyjski kontrakt” - spektakl według opowiadania „Epifańskie śluzy” Andrieja Płatonowa, czyli opartej na faktach historii angielskiego inżyniera Bertranda Perry’ego, któremu Car Piotr Wielki proponuje nadzór nad gigantyczną budową kanału łączącego Morze Czarne z Morzem Kaspijskim. Premiera spektaklu odbyła się 5 grudnia 2014 na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie. Za adaptację i reżyserię odpowiada Krzysztof Rekowski, a w rolach głównych obsadzono: Oskara Hamerskiego, Agnieszkę Roszkowską, Andrzeja Konopkę, Krzysztofa Ogłoza, Krzysztofa Brzazgonia, Magdalenę Smalara, Tomasz Budyta.

źródła

wirtualnemedia.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi