Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Program edukacyjny do spektaklu „Żaby”

powrót
Program edukacyjny do spektaklu „Żaby”

Portret kobiecy: świadomość ciała

12 maja (sobota) godz. 11:00 – 13:00

Warsztat przeznaczony jest dla kobiet i osób z doświadczeniem funkcjonowania w tej roli. Na warsztacie poprzez ruch i pracę z głosem uczestniczki będą miały okazję do odkrywania własnej siły, słuchania intuicji podpowiadającej jak i kiedy stawiać granice oraz nauczenia się kilku prostych chwytów samoobrony. Prowadzi: Eweryst Zaremba.

Wstęp wolny / obowiązują zapisy: gabriela.stankiewicz@teatrstudio.pl
Eweryst Zaremba - aktywista feministyczno-kłirowy, trener technik samoobrony, trener antydyskryminacyjny, tancerz, osoba transpłciowa. Zaangażowany w odkrywanie, jak ciało ukształtowane jest społecznie, przez normy i różnego rodzaju opresje i jak możemy z tym kształtem pracować.


Antyk w Ogrodzie

13 maja (niedziela) godz. 16:00 – 18:30

Spod nieba nad Placem Defilad w sercu Warszawy przeniesiemy się o dwa i pół tysiąca lat wstecz pod niebo nad ateńskim Akropolem, w samym sercu Aten. Porozmawiamy o tym, czym był teatr dla starożytnych Greków: jakie Ateńczyk siedzący na widowni Teatru Dionizosa miał doświadczenia teatralne i jakich kompetencji ateński dramaturg mógł oczekiwać od swoich widzów. Przyjrzymy się też temu, jak autorzy, zwłaszcza komediowi, próbowali wychować swoją publiczność i jakie stosowali formy autopromocji.
W drugiej, warsztatowej części spotkania, uczestnicy zaśpiewają żabim chórem po grecku. Spotkanie poprowadzi dr Katarzyna Pietruczuk z Instytutu Filologii Klasycznej UW.

Wstęp wolny / obowiązują zapisy: gabriela.stankiewicz@teatrstudio.pl
dr Katarzyna Pietruczuk – filolog klasyczny i kulturoznawca, asystent i Instytucie Filologii Klasycznej UW. Autorka książki pt. Dzieje tekstu Ajchylosa, Sofoklesa i Eurypidesa między Atenami i Aleksandrią (Warszawa 2014) i artykułów poświęconych głównie piątowiecznej tragedii i komedii ateńskiej. Laureatka m.in. stypendium START Fundacji na rzecz Nauki
Polskiej. Obecnie przygotowuje angielską wersję książki i przygląda się dziejom dramatu greckiego w starożytnym Rzymie.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi