Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Przybysz PREMIERA Teatru Telewizji 6.04

powrót
Przybysz PREMIERA Teatru Telewizji 6.04

6 kwietnia 2021 o godz. 20:00 zapraszamy do Teatru Telewizji na premierę poematu muzycznego Wojciecha Kościelniaka pt. "Przybysz". Spektakl inspirowany jest powieścią graficzną Shauna Tana „The Arrival”.

Poruszająca opowieść o uchodźcach i emigrantach, którzy w poszukiwaniu lepszego, wolnego od przemocy i strachu życia decydują się opuścić swój kraj. Wyruszają w daleką, w sensie dosłownym i metafizycznym, podróż, by zacząć wszystko od początku. Nowa ojczyzna bywa nieprzyjazna, adaptacja w nowych realiach jest trudna, a emigrantom towarzyszy lęk, tęsknota, samotność i wyobcowanie. A jednak spektakl daje nadzieję na dobre zakończenie historii tytułowego Przybysza i pokazuje, że nie warto rezygnować z marzeń. To zasługa twórców przedstawienia i fantastycznych młodych aktorów: żywiołowość, przygotowanie wokalne, choreografia, gra rekwizytem, spójność fabuły, muzyki i obrazu tworzą spektakl, który na długo pozostaje w pamięci.

Za reżyserię „Przybysza” Wojciech Kościelniak został nominowany przez miesięcznik Teatr do Nagrody im. Konrada Swinarskiego za sezon 2019/2020. Natalia Kujawa, Małgorzata Majerska i Patrycja Grzywińska otrzymały indywidualne wyróżnienia aktorskie na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Szczegóły:
Reżyseria: Wojciech Kościelniak
Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk
Obsada: Patrycja Grzywińska, Natalia Kujawa, Małgorzata Majerska, Dominik Bobryk, Filip Karaś, Michał Juraszek i Jakub Szyperski
Czas: 70 min

PREMIERA: 6.04.2021, TVP Kultura, godz. 20:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi