Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Przyszedł mężczyzna do kobiety Teatr Telewizji 10.01

powrót
Przyszedł mężczyzna do kobiety Teatr Telewizji 10.01
Teatr Telewizji przedstawia

10 stycznia 2017 r. o godz. 20:20 zapraszamy do TVP Kultura do Teatru Telewizji na spektakl z 1992 roku pt. "Przyszedł mężczyzna do kobiety". W rolach głównych Anna Seniuk i Jan Peszek.

Bohaterami sztuki Siemiona Złotnikowa jest para mocno doświadczonych przez życie, rozpaczliwie szukających ciepła i zrozumienia dojrzałych ludzi – znakomite kreacje aktorskie Anny Seniuk i Jana Peszka. Nieśmiały, niezgrabny i zakompleksiony Wiktor, aptekarz po przejściach, był dwukrotnie żonaty. Dorosła córka z pierwszego małżeństwa nie utrzymuje żadnych kontaktów z ojcem. Dina, ciepła mimo pozorów oschłości blondynka z przeszłością, pewniej stąpa po ziemi. Ale i jej zabrakło szczęścia i stabilizacji. Jest rozwódką, matką piętnastoletniego syna. Próby założenia kolejnego związku nie powiodły się. Czy wizyta Wiktora daje szansę na odmianę losu?

Zaczęło się fatalnie. Choć zapoznawcze spotkanie zostało starannie zaaranżowane przez Anię i Żenię, Wiktor przyszedł za wcześnie. Zastał panią domu w szlafroku, nieuczesaną, bez makijażu. Dina potraktowała go dokładnie tak, jak na to sobie zasłużył. Zganiła za brak ogłady i niepunktualność, wypomniała mu wszelkie defekty powierzchowności: że za stary – aż czterdzieści cztery lata!, mocno łysiejący, znacznie niższy niż oczekiwane 180 centymetrów wzrostu, że przygarbiony. Nie chciała uwierzyć zapewnieniom, jakoby owe wypukłości na plecach były muskulaturą, owocem dźwigania ciężarów w młodości. Z podejrzliwością przyjęła zwierzenia Wiktora, iż źle sypia. A to dlaczego? Czyżby coś ukrywał? Wreszcie dała mu drugą szansę. Wyprosiła za próg na kwadrans, poprawiła urodę i rozpoczęła pierwszą randkę od nowa. Posadziła adoratora w fotelu, położyła na talerzu adaptera płytę z „Love Story”, ugościła. Wina? Cukierka? Może jabłuszko?


Oboje mają podobne pragnienia. Mocno wierzą w możliwość przełamania tak długo trwającej złej passy, stworzenia prawdziwie serdecznych więzi z partnerem, rozpoczęcia nowego życia. Bez kłótni, bez awantur, bez kłamstw, bez zdrad, bez rozstań, bez rozwodów. Nareszcie bez rozwodów! Nastrój wieczornego spotkania zdaje się sprzyjać nadziejom na spełnienie marzeń. Jednak tak mocno deklarowana gotowość porozumienia się, szczerość wyznań i zapewnień, wzajemna fascynacja, zauroczenie, wreszcie - miłosna euforia - ustępują nagle miejsca tragikomicznej, burzliwej konfrontacji. Czy ledwo co zadzierzgnięty związek skruszy się, pęknie? Czy też przetrwa, choć w ułomnej, odległej od oczekiwań Diny i Wiktora formie? Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością...

Szczegóły:
Autor: Siemion Złotnikow
Reżyseria: Tomasz Zygadło
Scenografia: Teresa Gruber,
Kostiumy: Ewa Krauze,
Zdjęcia: Waldemar Bala,
Obsada: Anna Seniuk, Jan Peszek
PREMIERA 14.09.1992

Emisja: 10.01.2017, TVP Kultura, godz.20:20

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi