Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Psy ras drobnych PREMIERA online

powrót
Psy ras drobnych PREMIERA online

20 listopada 2020 r. zapraszamy na premierowy spektakl dyplomowy „Psy ras drobnych” według powieści Olgi Hund. Pokaz odbędzie się online o godzinie 19:00 na kanale YouTube Teatru Barakah: https://www.youtube.com/user/TeatrBarakah - link do spektaklu będzie aktywny przez 24 godziny.

Informacje o spektaklu:
Wychodząc od książki Olgi Hund, twórczynie spektaklu badają instytucjonalne mechanizmy opresji wobec kobiet, a także społeczny konstrukt mitu choroby psychicznej oraz sposób jego funkcjonowania w kulturze. Oddział damski szpitala w krakowskim Kobierzynie staje się symboliczną anty-arką, mitycznym statkiem szaleńców, na którego pokładzie bohaterki spektaklu wyruszają w podróż egzystencjalną, próbując nadać sens doświadczeniu choroby i odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest owa upragniona „normalność”.PREMIERA ONLINE


Szczegóły:
autor: Olga Hund
reżyseria: Adrianna Alksnin
muzyka: Filip Franczak
obsada: Kamila Janik, Karolina Kuklińska, Marianna Linde
Produkcja: Teatr Barakah, AST Kraków

LINK DO VIDEO: https://www.youtube.com/user/TeatrBarakah

BIO
Adrianna Alksnin — studentka V roku Wydziału Reżyserii Dramatu w AST w Krakowie, absolwentka komparatystyki i kulturoznawstwa, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W maju 2019 zrealizowała spektakl „Smutna dziewczyna Sylvia Plath” w teatrze AST w Krakowie według własnego scenariusza. Jej praca reżyserska „Bracia” prezentowana była podczas 8. Forum Młodej Reżyserii. Finalistka konkursu dramaturgicznego X Metafory Rzeczywistości organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu za tekst „3mm”, który tamże został zrealizowany w formie czytania scenicznego. Asystentka przy spektaklach Remigiusza Brzyka i Agaty Dudy-Gracz. Laureatka konkursu Teatralna Antologia Nowych Utopii w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, gdzie zrealizowała miniserial internetowy Agharta (premiera: październik 2020). Laureatka nagrody Krakowa Miasta Literatury za książkę „Sromotny przegryw” (Niebieska Studnia, 2020).

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi