Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Renata Derejczyk wygrała konkurs na dyrektora Teatru Horzycy

powrót
Renata Derejczyk wygrała konkurs na dyrektora Teatru Horzycy

Komisja konkursowa zarekomendowała Renatę Derejczyk na stanowisko dyrektora toruńskiego teatru. We wtorek zakończyły się rozmowy z sześciorgiem kandydatów na to stanowisko. Renata Derejczyk w konkursie pokonała m.in. dyrektora artystycznego Teatru Horzycy - Pawła Pasztę, który najprawdopodobniej pożegna się z tym stanowiskiem.

Propozycje oceniała komisja konkursowa pod przewodnictwem marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Zasiadają w niej: wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, sekretarz województwa Marek Smoczyk, Katarzyna Saks z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, aktor Arkadiusz Walesiak z Teatru Horzycy, aktor Redbad Klynstra-Komarnicki, Rafał Drost z Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność, Teresa Stępień-Nowicka ze Związku Artystów Scen Polskich i Paweł Szkotak, przedstawiciel Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów.

Podczas postępowania wpłynęło 10 ofert. 12 marca 2021 podczas pierwszego posiedzenia komisji konkursowej dokonano otwarcia kopert i oceny formalnej zgłoszeń, czyli sprawdzono, czy każda z kandydatur spełnia warunki opisane w ogłoszeniu. Ocenę formalną przeszło pozytywnie siedmioro kandydatów. Jeden wycofał się z udziału w rywalizacji.

Konkurs wygrała Renata Derejczyk, teatrolożka i była zastępczyni dyrektora Teatru Bagatela w Krakowie. Kolejnym krokiem będzie negocjacja umowy o zatrudnienie. - Zarząd województwa, po zapoznaniu się z dokumentacją konkursu, przeprowadzi z kandydatką negocjacje umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności teatru oraz programu jego działania na najbliższe cztery sezony artystyczne. Po podpisaniu umowy zarząd województwa podejmie uchwałę o powołaniu na stanowisko dyrektora - mówi Marek Smoczyk, sekretarz województwa.

Do końca tego sezonu teatralnego funkcję dyrektora będzie pełnił Andrzej Churski.

Kim jest Renata Derejczyk?
Renata Derejczyk - rocznik 1972 - jest teatrolożką i menedżerem kultury. Ceni się ją za znajomość teatru niemieckojęzycznego. Swoje teksty krytyczne publikowała m.in. w "Dialogu" i "Didaskaliach". Ukończyła studia podyplomowe z zarządzania teatrami muzycznymi i dramatycznymi. Pracowała jako dramaturg i asystent reżysera w Teatrze Bagatela w Krakowie. Była także zastępczynią dyrektora tej sceny.

źródła

e-teatr.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi